jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۵۵۹   ۱۵ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۹:۳۷
بیخ یقه جدید را به 3 سانت بالای ادامه خط کارور روی کاغذ اضافه شده، می‌رویم و خطوطی موازی با آن از سرشانه با فاصله دلخواه به لبه اضافه وصل می‌کنیم. از سرشانه اوازمان داده به ترتیب از طرف حلقه بیشتر باز می‌کنیم. از بیخ گردن خطی صاف به بالای حلقه آستین رسم نموده و می‌چینیم. پیلی آخر را متناسب با سرشانه پشت می‌بندیم. لبه گرد شده جلو را با کاغذی در زیر آن صاف نموده و مقداری هم به بالای آن اضافه می‌کنیم تا داخل یقه برگردد. در صورت وجود ساسون بغل سینه آن را از پایین با منحنی تو خالی تا جلوی الگو رد می‌کنیم.
جلوی الگو باید روی دولای بی‌راه پارچه بیافتد و برای گشادی طوق یقه آن محل را باید از لبه پارچه فاصله داد.
ساسون سرشانه الگوی پشت را رد کرده با سانت هم بیخ گردن را گشاد می‌کنیم. دراپه‌های برش‌دار در کمر که با کش جمع می‌شود زیباتر می‌ایستد. بهتر است یک لباس چسبان از آستر زیر دراپه‌ها پوشید تا آزادتر بایستد.

برای آن‌که بخواهیم در قسمت یقه در پشت الگو دراپه داشته باشیم ابتدا بازی دلخواه یقه را از وسط پشت پایین آمده و به طوق گردن وصل می‌کنیم، موازی این خط دو تا سر خط دیگر رسم کرده این خط‌ها را برش داده و بین آنها 32 سانت اوزمان می‌دهیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر