jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۸۸۵۲۷   ۲۶ تير ۱۳۸۷  |  ۱۷:۴۶

رییس پلیس پیشگیری ناجا اعلام کرد

کاهش 14 شاخص اصلی جرم

سردار سرتیپ رجب زاده رییس پلیس پیشگیری ناجا گفت : با اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته در کشور شاهد کاهش 13 درصدی در چهارده شاخص اصلی جرم هستیم. وی افزود : با توجه به اینکه امسال سال پیشگیری است و تمام اقدامات ناجا در همین زمینه است ، در دو سال اخیر ساماندهی کلانتری ها و پاسگاه ها که بیش از 70 درصد جرائم در حوزه آنها اتفاق می افتد در دستور کار قرار گرفت و نیروی انسانی آنها افزایش یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار رجب زاده  اظهار داشت: در این خصوص 57 هزار نیروی آموزش دیده با امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای کلانتری ها تامین و 422 ایستگاه پلیس در سطح کشور علاوه بر کلانتری ها در نقاط جرم خیز مستقر شد.

رییس پلیس پیشگیری ناجا به طرح های پلیس پیشگیری اشاره کرد و گفت : با توجه به امکانات فراهم شده امسال اقداماتی در خصوص تقویت کلانتری ها و پاسگاه ها داریم که از جمله این اقدامات اجرای طرح ساماندهی پیشگیری از جرم در 600 کلانتری ، 144 پاسگاه ، پلیس فرودگاه و راه آهن کشور و 107 یگان امداد در سطح کشور است و در همین زمینه 650 رییس کلانتری نیز آموزش های ویژه برای پیشگیری از جرم را خواهند دید.

این مقام انتظامی به مشارکت مردمی برای پیشگیری از جرم اشاره کرد و افزود : در این خصوص آموزش هایی از صدا و سیما ، رسانه های نوشتاری و به صورت میدانی با تلاش واحد های کلانتری به مردم داده خواهد شد که در این زمینه برنامه ریزی مدونی شده و در دست اجراست .

سردار سرتیپ رجب زاده اظهار داشت : ما امسال از حدود 50 هزار پلیس افتخاری در امر پیشگیری از جرم استفاده می کنیم همچنین گسترش نگهبان محله و سامان دهی شب گردها و سرایدار ها در دستور کار پلیس پیشگیری قرار گرفته است که حدود 5 هزار نفر تاکنون شناسایی و ساماندهی شدند.

وی با اشاره به اجرای طرح امین یک و دو از خرداد ماه اظهار داشت: این طرح‌ها برای پاکسازی نقاط جرم خیز ، برخورد با مزاحمان خیابانی ، سد معابر عمومی ، کنترل جرائم پایانه های مسافر بری ، تفرجگاه ها ، بوستان ها و خرده فروشان مواد مخدر در سطح کشور عملیاتی شده است و تا پایان سال ادامه پیدا خواهد کرد .

وی به وظایف کلانتری ها اشاره کرد و گفت :کلانتری ها نیروی انتظامی کوچک هستند واصلی ترین وظیفه آنها پیشگیری از وقوع جرم است و امیدوارهستیم مردم در این امر با پلیس همکاری لازم را به عمل آورند وبه مشارکت با پلیس ترغیب شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر