jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۰۷۹   ۱۹ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۲:۴۳

جام جم آنلاین - سرانجام ، دریای خزر گوشه ای از ذخایر نفتی خود را آشکار کرد. یک کنسرسیوم متشکل از شرکت نفتی انی ایتالیا، توتال فیناالف فرانسه ، اکسون موبیل امریکا، رویال داچ شل انگلیسی هلندی

و شرکت بی جی انگلستان که هریک 67/16 درصد سهام کنسرسیوم را دراختیار دارند و شرکت کونکوفیلیپس امریکا و اینپکس ژاپن که 3/8 درصد سهام متعلق به آنها است توانستند یک حوزه نفت خام را در بخش متعلق به قفقازستان را کشف کنند. به نوشته روزنامه لزکو نخستین چاه حفر شده در حوزه نفتی کالامکاس به عمق 360/2 متر به نفت رسید، تولید روزانه این چاه 300/2 بشکه است . این حوزه در 80 کیلومتری جنوب غربی حوزه نفتی عظیم کاشاقان قرار دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر