با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد؛

نشست کمیته تحقیقات شرکت آبفا استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب خبرداد؛

برگزاری ۲۰ برنامه شاخص

برنامه‌های هفته صرفه‌جویی به مدت یک هفته از ۲۵ تا ۳۱ خردادماه با عناوین مختلفی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۴۶۱۱۱۷
نویسنده زهرا ماندنیان فرد-خبرنگار
به گزارش جام جم-شرکت آبفا استان بوشهر در هفته صرفه‌جویی در مصرف آب ۲۰ برنامه شاخص برگزار می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهردر توضیح این خبر اظهار داشت: برنامه‌های هفته صرفه‌جویی به مدت یک هفته از ۲۵ تا ۳۱ خردادماه با عناوین مختلفی برگزار می‌شود.
 
وی بیان کرد: برنامه‌های این هفته به ترتیب با عنوان‌های " آب ارزش‌های دینی و ملی"، " خانواده، فرهنگ و مدیریت مصرف آب"، "آب، رسانه و افکار عمومی"، " پساب، صنعت و محیط زیست"، "آب، اقتصاد و بهره‌وری"، " آب، عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی" و " آب، آموزش شهروندی و مسئولیت پذیری" برگزار می‌شود.
 
ابوالحسن عالی تصریح کرد: در برنامه‌های هفته صرفه‌جویی در مصرف آب بهره‌گیری از ظرفیت آموزه‌های دینی و ملی برای تشریح سبک زندگی متناسب با الگوی مصرف آب و هماهنگی و همکاری با ائمه جمعه و جماعت در آموزش آموزه‌های دینی در خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب مورد توجه جدی قرار گرفته است.
 
وی ادامه داد: فراهم کردن زمینه مشارکت خانواده‌ها در مدیریت مصرف و تغییر الگوهای رفتاری، افزایش نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف، افزایش آگاهی عمومی در خصوص ویژگی اقلیم استان و لزوم مصرف بهینه آب، تبیین اهمیت طرح ملی جهاد آبرسانی از دیگر رویکردهای هفته بزرگداشت صرفه جویی در مصرف آب در استان بوشهر است.
 
عالی افزود: در برنامه‌های تعریف شده همچنین تشریح هزینه‌های تامین و تصفیه آب، تشریح دشواری‌های تامین و توزیع آب، ضرورت توسعه صنایع بر مبنای استفاده از پساب به جای منابع آب شرب مورد توجه جدی قرار دارد.
 
وی اظهار کرد: در این هفته حضور در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، تبلیغات محیطی در مراکز پرتردد، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با رویکرد ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب اجرایی خواهد شد.
 
وی گفت: بازدید خبرنگاران از پروژه‌های طرح ملی جهاد آبرسانی، نشست خبری با خبرنگاران و تولید محتوا با مضمون صرفه جویی و انتشار گسترده در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های شرکت آبفا استان در هفته صرفه جویی در مصرف آب است.
 
عالی تاکید کرد: هدف اصلی و نهایی تمام این برنامه‌های تغییر در الگوی مصرف آب در بخش خانگی است که انتظار داریم مشترکان با رویکرد عبور موفق از پیک بار تابستان به این مهم اهتمام جدی داشته باشند."
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها