رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ:

کلاهبردار حرفه ای شهرک پردیس دستگیر شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ:

کلاهبردار خوش تیپ دستگیر شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی که اقدام به کلاهبرداری از ۵۰ تن از کسبه و مغازه‌داران با روش «تراکنش‌ های ناموفق» کرده بود، خبرداد.
کد خبر: ۱۳۷۰۴۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در حاشیه دستگیری این فرد، گفت: مدتی قبل چند تن از کسبه و مغازه‌داران بزرگراه و محله نواب به پلیس مراجعه و شکایت خود را از فردی کلاهبردار به ثبت رساندند. این افراد در اظهاراتی مشابه اعلام کردند که از سوی فردی با ظاهری آراسته و خوش‌تیپ مورد کلاهبرداری قرار گرفته و این فرد پس از مراجعه به واحد صنفی آنان و انجام خرید، رسیدی جعلی به این افراد نشان داده و در کمال خونسردی مغازه را ترک کرده است.

وی با بیان اینکه با طرح این شکایات، بلافاصله تیمی از ماموران پلیس رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند، گفت:‌ در جریان رسیدگی به این شکایات چندین شکایت مشابه دیگر نیز به پلیس واصل شد که ماموران پرونده‌های مشابه را جمع‌بندی کرده و در جریان آن اطلاعاتی در زمینه ارتباط این کلاهبرداری‌ها به دست آوردند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها مشخص شد که فردی با ظاهری آراسته، به واحدهای صنفی مراجعه و با استفاده از چرب زبانی اعتماد مغازه‌داران را جلب کرده است، در ادامه نیز اقدام به خرید کرده و هنگام خرید از متصدیان مغازه خواسته تا خودش از دستگاه کارتخوان استفاده کرده و رمز آن را وارد کند. این فرد پس از کشیدن کارت عابر بانک رسید کالا را اخذ کرده اما به بهانه‌های مختلف رسید دوم را به مغازه‌داران تحویل نداده و به همراه کالایی که خریداری کرده از مغازه خارج شده است.

موقوفه‌ای با بیان اینکه درنهایت مالکان مغازه متوجه شدند که وجهی برای آن‌ها واریز نشده و تراکنش خرید ناموفق بوده است، گفت:‌در ادامه نیز مغازه‌داران به پلیس مراجعه و شکایت خود را ثبت کردند. در همین راستا نیز با کمک مغازه‌داران تصویر متهم به دست آمده و در اختیار تیم‌های گشتی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه گشت‌زنی‌های انتظامی هدفمند برای دستگیری متهم آغاز شد، اظهارکرد:‌سرانجام روز گذشته تیمی از ماموران کلانتری متهم را در مغازه‌ای مشاهده کرده و بلافاصله با توجه به مجوز قضایی اخذ شده برای این فرد، نسبت به دستگیری و انتقال او به مقر انتظامی اقدام کردند. این فرد قصد داشت تا در مغازه مذکور نیز به روش‌های قبلی کلاهبرداری کند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، خاطرنشان کرد: متهم که تلاش داشت خود را بی‌گناه نشان دهد، پس از مواجهه با ادله و شواهد موجود لب به اعتراف بازکرده و به به انجام ۵۰ فقره کلاهبرداری به همین شیوه اعتراف کرد.

موقوفه‌ای با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را سه میلیارد ریال اعلام کردند، گفت:‌این فرد پس از تکمیل پرونده وی برای سیر مراحل قانونی و اخذ دستور قضایی به همراه پرونده تشکیل شده به دادسرا منتقل شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها