jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۸۶۵۶   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۵۴

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

 
رسول خادم در ادامه یادداشت خود برای روزنامه جام جم نوشت: پیام اجتماعی و انرژی اجتماعی این موفقیت در میان مردم ژاپن بسیار بالاست. این یعنی؛ خانواده‌ای در یک روز دو قهرمان المپیک به کشورش تقدیم کرده است! این یعنی، مردمان سرزمین ژاپن دارای قابلیت و توانایی بزرگی در پرورش نخبگان هستند که حتی می‌توانند در دایره اجتماعی کوچک و محدود یک خانواده‌، به بزرگترین قله‌ها دست یابند. فراموش نکنیم اکثر کشورهای شرکت‌کننده در المپیک حتی از به دست آوردن یک مدال طلا نیز عاجز هستند؟ این یعنی، دنیایی از انگیزه و امید را در میان سایر مردم و خانواده‌های ژاپنی ایجاد کردند! یعنی اگر آنها توانستند پس ما هم می‌توانیم. به امید خدا که نتایج مسابقات المپیک در روزهای آینده برای مردمان سرزمین ایران هم سراسر انرژی اجتماعی مثبت باشد. مردمانی که گویا بیش از همیشه به این نتایج امیدبخش و انگیزه‌زا نیاز دارند. نیاز به احساس بزرگی و غرور حاصل از افتخارآفرینی جوانانی که در شرایط سخت و بهم ریخته اقتصادی و اجتماعی جامعه، با اتکا به غیرت ایرانی و حمایت معنوی مردمشان به دنیا پیام بدهند که در هر شرایطی‌ باز هم ما می‌توانیم و جوانان ما حتما می‌توانند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها