jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۵۴۰   ۱۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۵

سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که بر پایه تازه ترین تحقیقات و بررسی‌ ها، حادثه انفجار اخیر در منطقه کاظمین یک حمله تروریستی بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، سرتیپ «سعد معن»، سخنگوی وزارت کشور عراق گفت که بررسی های فنی و کارشناسی نشان می دهد که حادثه انفجار هفته گذشته در منطقه کاظمین یک حمله تروریستی بوده است.

وی در گفت و گویی تلویزیونی تأکید کرد که در بررسی‌های نخستین چنان ‌که به شکل رسمی هم اعلام شد با انفجار یک وسیله و شی ناشناخته مواجه بودیم.

سخنگوی وزارت کشور عراق افزود که بررسی فیلم‌های گرفته شده از زاویه‌های گوناگون نشان ‌دهنده نشت حجم زیادی گاز از چند زاویه در منطقه است و این تردید پیش آمد که ممکن است عملیات تروریستی بوده باشد.

معن گفت که اکنون در بررسی‌ها، کارشناسان به این جمع‌بندی رسیده‌اند که این حادثه تروریستی بوده است.
در حادثه پنجشنبه شب در یک فروشگاه مواد غذایی در نزدیکی «باب المراد» در کنار حرم مطهر کاظمین (ع) در جنوب بغداد دست کم ۱۰ نفر زخمی شدند.

گروه تروریستی داعش پیش از این مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفته بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها