jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۸۸۱۹   ۱۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۲۴

کریم باقری یکی از رکوردداران فوتبال ایران محسوب می شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، روزنامه جام جم امروز در شماره خود به قلم حمیدرضا صدر مطلبی را در مورد کریم باقری با این عنوان منتشر کرده است:

«هال‌تریک» آقا‌کریم

12 خرداد 1376

 17 گل در یک دیدار. ثبت یک رکورد جهانی. شکستن رکورد پیروزی 12 بر صفر نیوزیلند مقابل فیجی در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی 1982. عدد بزرگ. ولی تعداد گل‌ها با افزایش یافتن، اهمیت‌شان را از دست می‌دهند. تفاوت فوتبال با بسکتبال و والیبال، دو بازی گروهی دیگر، در اهمیت گل‌هاست و نه تعدادشان و اهمیت و تعداد با هم تنافر دارد. وقتی دروازه‌بانی سنگرش را با هر حمله‌ای از دست می‌دهد، همه‌چیز شوخی می‌شود و گویی هجویه‌ای بر فوتبال جاری شده است.  بازی اول در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۹۸ برابر مالدیو است؛ با کشوری که ۲۵۰‌هزار نفر جمعیت دارد. جزیره‌ای با یک ورزشگاه. کریم باقری ۷ گل زد و به اصطلاح فوتبالی‌ها هال‌تریک کرد (زدن 7 گل در یک بازی). حمید استیلی که معمولا گل نمی‌زند 3 گل زد، خداداد عزیزی ۲ گل، علی دایی ۲ گل و رضا شاهرودی، مهرداد میناوند و مهدی مهدوی‌کیا هر کدام یک گل. تازه در دل این آتش‌بازی دروازه‌بان مالدیو یک ضربه پنالتی دایی را هم مهار کرد که اگر نمی‌کرد الان گل‌های ملی علی دایی 110 بود نه 109. آن روزها زیاد لبخند رضایت بر لبان محمد مایلی‌کهن نقش می‌بست؛ خندید و خندید تا در دور بعدی به قطر باختیم و محمد مایلی هم برکنار شد. صحبت از 24 سال پیش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

 باور من بر این است هر زمانی که ورزش در جامعه‌ای از اهمیت خودش برخوردار بوده و آحاد مردم از فضای ورزش احساس آرامش کرده‌اند و انرژی گرفته‌اند نشان می‌دهد در بخش‌های دیگر هم همین فضا حاکم است.

خدانگهدارت برای همیشه

خدانگهدارت برای همیشه

جمعه‌ای كه گذشت برای جامعه فوتبال و همه كسانی كه عاشق فوتبال و سینما بودند، یك جمعه تلخ بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر