jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۱۷۴۱   ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۳

پیشگیری از مبتلا شدن به کمردرد هنگام رانندگی

نکاتی برای آنکه حین رانندگی کمردرد نگیرید

دانستن نحوه نشستن در اتومبیل می تواند از کمردرد و دردهای ناحیه ستون فقراتتان جلوگیری کرده و این اطمینان را به شما بدهد که می توانید یک مسافرت خوب را در پیش داشته باشید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک، رانندگی طولانی مدت موجب ایجاد کمردرد و دردهای ناحیه ستون فقرات در برخی از افراد می شود به طوری که آنها از مسافرت رفتن و نشستن به مدت طولانی در اتومبیل و رانندگی کردن هراس دارند. اگر می خواهید به سفر بروید و به کمر درد دچار نشوید ، باید نحوه نشستن صحیح در اتومبیل را بدانید. در این بخش از به بررسی روش صحیح و اصولی نشستن در خودرو می پردازیم.

روش های مراقبت از کمر در حین رانندگی

محافظی برای کمرتان درست کنید

• برای اینکه هنگام نشستن بر روی صندلی دچار کمردرد نشوید از یک پتوی کوچک یا ملحفه نازک برای پشت خود یک محافظ درست کنید. از تجارب خود استفاده نمایید و یکی از این وسیله ها را بالای پشتتان و در میان قفسه سینه تان قرار دهید.

• می توانید برای راحتی بیشتر از وسیله های نازک تر مانند ملحفه استفاده کنید تا احساس راحتی در قسمت قفسه سینه خود داشته باشید و شانه هایتان آرام باشند و پاهایتان آزادانه حرکت کنند.

کمردرد و رانندگی

نحوه صحیح نشستن را بیاموزید

• نحوه صحیح نشستن را بیاموزید و به کار ببرید ، ممکن است این کار در ابتدا برایتان سخت باشد اما به این کار عادت خواهید کرد و مزایای آن را درک می کنید به طوری که بعد از مدتی دیگر به عادت های سابقتان باز نمی گردید.

• در حالی که در پشت خود پتو یا ... را قرارداده اید ، به آن تکیه دهید، پاهای خود را به حالت نعل اسبی بالای لگن خود بگذارید. اجازه دهید سرتان استراحت کند و در صورت لزوم صندلی خود را کمی بیشتر جلویا عقب بکشید.

• وضعیت ستون فقرات شما باید طوری باشد که شما به صندلی خود تکیه داده باشید سپس صندلی خود را جلو بکشید تا زانوهایتان زمان فشار دادن پدال ها خیلی راحت خم شود.

• شانه های شما نیز باید به صندلی چسبیده باشد و زاویه پشتی صندلی طوری تنظیم گردد تا هنگام دور زدن ارنج هایتان خیلی راحت خم شوند.

• برای اینکه پاهای شما به طور طبیعی قرار بگیرند ، صندلی باید به اندازه کافی بلند باشد تا شما بتوانید بیرون را کاملا به راحتی ببینید. در صورت قد بلند بودن می توانید از شیب های قابل تنظیم و راحت استفاده کنید.

کمردرد رانندگی

از جک تنظیم کننده صندلی استفاده نماید.

برای اینکه بتوانید ستون فقرات خود را در شرایط طبیعی قرار دهید باید برای راحتی بیشترتان از جک تنظیم کننده صندلی استفاده نماید.

بالش های صندلی را تنظیم کنید

اغلب مردم بالش های قسمت بالای صندلی را راحت نمی دانند اما اگر این بالش ها در جای صحیح خود قرار گیرد می توانید سرتان روی آنها بگذارید تا گردنتان استراحت کند. ممکن است در ابتدا زمانی که سرتان را عقب می برید و روی بالش قرار می دهید احساس گیجی بکنید اما این کار برای محافظت از خودتان ضروری است.

قسمت بالای بالش باید از انتهای چشمانتان بالاتر قرار گیرد. در صورت درست تنظیم کردن ارتفاع بالش ، این بالش ها از سرتان در برابر آسیب های حاصل از تصادف محافظت خواهند کرد.

کمردرد هنگام رانندگی

فرمان را به شکل صحیح در دست بگیرید.

فقط کمر و پای شما نیست که نباید تحت فشار قرار بگیرد بلکه باید مراقب دستان خود باشید و آن را در موقعیتی صحیح قرار دهید. فرمان را یک ساعت در دست بگیرید و دست چپ خود را روی ساعت ده و دست راست خود را روی ساعت دو قرار دهید. این پوزیشن بهترین موقعیت برای دستان شما هنگام رانندگی می باشد.

کوچک ترین تنظیمات نیز کمک کننده است.

کوچک ترین تنظیمات در ماشین می تواند تغییرات بزرگی را مخصوصا در کاهش درد کمر شما داشته باشد. مثلا بالا پایین کشیدن صندلی راننده تفاوت زیادی را به وجود می آورد یا قرار دادن دست راست روی فرمان استرس را از بین می برد زیرا ناخوداگاه شما احساس کنترل بیشتری روی مسائل دارید. استفاده از دو دست هنگام دور زدن از درد شانه ها و کمر جلوگیری می کند. همچنین باید آینه را به گونه ای تنظیم کنید که برای نگاه کردن به آن مجبور نباشید که بیش از حد چپ و راست شوید.

کمردرد حین رانندگی

دما را تغییر دهید.

بهتر است که دمای داخل ماشین را کمی تغییر دهید زیرا تغییرات دما به شدت روی عضلاتتان تاثیر مثبت دارد و مانند یک نرمش برای آن ها عمل می کند و از طرفی برای از بین بردن کمر درد رانندگی یا جلوگیری از آن می توانید از کمپرس گرم یا سرد استفاده کنید. این کار به کاهش التهاب در مدت زمان طولانی بعد از رانندگی کمک می کند.

کمی بدن را کش دهید.

قبل از سوار شدن به ماشین کمی بدن خود را کشش دهید. انگار که دارید عضلاتتان را برای یک ورزش سنگین آماده می کنید. کشش عضلات باعث جریان خون بیشتری در بدن می شود و شما را هنگام رانندگی راحت تر و آرام تر می کند.

کمردرد حین رانندگی

از لرزش ماشین جلوگیری کنید.

گاهی اوقات کمردرد بعد از رانندگی هیچ ربطی به پوزیشن یا تجهیزات ندارد ، بلکه لرزش ماشین این مشکل را ایجاد می کند. پس قبل از هرگونه اقدامی باید به رفع مشکلات ماشین برای جلوگیری از لرزش آن بپردازید.

اگر ماشین شما مجهز به کنترل کروز است ، هنگام رانندگی از آن استفاده کنید.

در این شرایط می توانید پای خود را با زاویه 90 درجه روی سطح قرار دهید و کم کم آن را بکشید. همچنین ستون فقرات شما در حالت متناسبی قرار می گیرد.

ورزش کنید.

ورزش کردن را به روتین روزانه و سبک زندگی خود اضافه کنید. ورزش های هوازی نه تنها به سلامت قلب کمک می کند ، بلکه کمر شما را نیز قوی تر می کند و وزن تان را در حالت متناسبی قرار می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر