jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۶۱۱   ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۶

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

پسر 5ساله 6جان بخشید

اهدای اعضای بدن پسر 5ساله مشهدی که دچار مرگ مغزی شده بود زندگی 6بیمار نیازمند را نجات داد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از روزنامه همشهری، این کودک خردسال که حسین مومنی نام داشت چند روز قبل دچار مرگ مغزی شد و وقتی پزشکان اطمینان پیدا کردند که او دچار مرگ مغزی شده و راهی برای بازگشت او به زندگی وجود ندارد با خانواده‌اش درخصوص اهدای اعضای بدن او گفت‌وگو کردند و با اعلام رضایت آنها اعضای بدن وی به 6بیمار نیازمند اهدا شد.

پسر 5ساله 6جان بخشید

ابراهیم خالقی، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این‌باره گفت: اعضای بدن این کودک پس از معرفی از سوی بیمارستان کودکان اکبر مشهد، مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده مرحوم، در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. وی ادامه داد: کلیه‌های این کودک مرگ مغزی برای پیوند به بیمارستان بوعلی سینای شیراز ارسال و کبد وی در بیمارستان منتصریه مشهد به دختری هفت ساله ساکن بیرجند پیوند زده شد. همچنین قرنیه‌های زنده‌یاد حسین مومنی برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) ارسال شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر