jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۲۰۶ ۰۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۸

به عقیده این تحقیق کاهش وزن همراه با ورزش و کم کردن کالری تنها به اراده ما مرتبط نیست بلکه به سیستم بینایی و بویایی ما نیز کاملا مرتبط است.

title

یک بحران جهانی کاملا واقعی! در مورد کرونا سخن نمی‌گوییم بلکه حرف از چاقی می‌زنیم که در همه کشور‌های جهان صدها میلیون نفر دچار آن هستند و در حال مبارزه با آن می‌باشند.

مطالعات بسیار فراوانی تا کنون انجام شده است تا ریشه و علت واقعی و دقیق چاقی در بدن انسان‌های مختلف را بفهمند. از غذاهایی با کالری متراکم تا کمبود ورزش اما مطالعه جدید منتشر شده نشان می‌دهد که احتمالا چشم‌های ما نقش ویژه‌ای در چاق شدن بدن‌مان دارند.

به گزارش جام جم آنلاین این مطالعه مدعی شده است که آنچه در منو رستوران‌ها می‌بینیم می‌تواند نقشی اساسی در نوع غذاخوردن ما ایفا کند.

در این مطالعه ۱۰۰ نفر مورد بررسی قرار گرفته‌اند که قصدی جدی برای تغییر رژیم غذایی خود و انجام تمرینات ورزشی روزانه به منظور لاغر شدن داشته‌اند و به مدت شش ماه مغز داوطلبان توسط MRI مورد بررسی قرار گرفته است.

نتایج این تحقیق نشان‌ می‌دهد نگاه ما و نیز بویی که حس می‌کنیم نقش ویژه‌ای در احساس سیری و رضایت دارند.

به عقیده این تحقیق کاهش وزن همراه با ورزش و کم کردن کالری تنها به اراده ما مرتبط نیست بلکه به سیستم بینایی و بویایی ما نیز کاملا مرتبط است.

بنابراین با وجود این که کارکردهای اجرایی مغز ما به عنوان فاکتورهای اصلی در کاهش وزن تلقی می‌شوند، اسکن مغزی این مساله را نشان نمی‌دهد بلکه بوها و بینایی تاثیر زیادی از خود در این فرایند نشان می‌دهند.

در واقع این دوحس هستند که می‌توانند موجب پرخوری ما شوند.

البته نتایج این تحقیق بدان معنی نیست که دیگر نمی‌شود بدون ورزش و کارهای مشابه وزن کم کرد، بلکه می‌توان با استفاده از این نتایج راه کاهش وزن را هموارتر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش