jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۷۳۳   ۲۴ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۷

‌‌زندگی و كار در رسانه، بدون عشق به مردم بی‌معناست و این آموزه ارزشمند را همكاران، هنرمندان، مجریان و خبرنگارانی به ما آموختند كه سلامتی و جان خویش را در راه مردم و اعتلای كشور و نظام جمهوری اسلامی‌به خطر انداختند و حتی عاشقانه آن را فدا كردند تا ایران اسلامی همواره بر قله اقتدار سربلند و پابرجا بماند و پیام جهانی اسلام و نوعدوستی ایرانیان را در دنیا طنین‌انداز كند.

حوادث و رویدادهای پرتلاطم سال گذشته و ویژگی‌های منحصربه‌فرد نوروز 1399 كه با شیوع بیماری كرونا، تعطیلی مدارس و تغییر سبك زندگی با محوریت شعار «در خانه بمانیم» همراه شد، فعالیت رسانه‌ای سازمان صداوسیما را با برخی محدودیت‌ها در كنار محدودیت همیشگی بودجه، در حوزه تولید و البته گستردگی فعالیت‌ها با هدف اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم مواجه كرد؛ اتفاقی ناگوار و پیش‌بینی‌نشده كه نیازمند مدیریت هوشمندانه رسانه‌ای و عملكردی متناسب با شرایط پیش‌آمده بود.

بحمدا... در مصاف با این رویداد، همكاران توانمند حوزه‌های مختلف رسانه ملی توانستند با آرایش رسانه‌ای متناسب، حفظ انسجام و بهره‌گیری از نوآوری و خلاقیت در زمینه‌های مختلف آموزشی و آگاهی بخشی، تولید و پخش توصیه‌ها و نكات مهم بهداشتی در قالب‌های گوناگون و متنوع رادیویی و تلویزیونی و اطلاع‌رسانی لحظه‌به‌لحظه به مردم، نقش و جایگاه مؤثری در زمینه كنترل این بیماری داشته باشند. از سوی دیگر، راه‌اندازی «مدرسه تلویزیونی ایران» در شبكه‌های آموزش و چهار سیما نیز تدبیر و تمهیدی مناسب برای ادامه فعالیت مدارس و دانش‌آموزان در این ایام بود كه با استقبال و رضایت مسؤولان آموزش ‌و پرورش، دانش‌آموزان و خانواده آنها همراه شد.

در این میان، تولید و پخش سریال‌ها و برنامه‌های نمایشی جذاب، پخش فیلم‌های سینمایی، برنامه‌های مستند و مسابقات سرگرم‌كننده نیز باعث شد تا تلویزیون در این روزهای سخت همراه و عاملی برای در خانه ماندن مردم و پر كردن اوقات فراغت آنها در كنار خانواده باشد. در كنار شبكه‌های ملی صدا و سیما، شبكه‌های استانی و برون مرزی هم با تلاشی ویژه دركنار مخاطبان خود حضور داشتند و ضمن آگاهی‌بخشی با برنامه‌ریزی دقیق، آنان را در منازل با خود همراه و همدل كردند.

تلاش مجاهدانه همكاران محترم رسانه ‌ملی در كنار مردم، كادر پزشكی و درمانی و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای كشور خط مقدمی را در ایران اسلامی ‌به‌وجود آورد كه تبلور ایثار، فداكاری و جهاد فی سبیل‌ا... در سنگر رسانه ملی و یادآور همدلی و جانفشانی رزمندگان دفاع مقدس بود و ماحصل آن هم كمك به حفظ سلامت ملت بزرگ ایران شد.

رضایت رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) از عملكرد رسانه ملی در این برهه حساس و تاریخی را شكرگزارم و آن را مرهون مجاهدت و اخلاص در عمل وصف‌ناپذیر همكاران ارجمندم در رسانه ملی می‌دانم. ابراز رضایت معظم‌له، مسؤولیت ما را در ادامه مسیر سنگین‌تر می‌كند و امیدوارم با همت مضاعف بر كاستی‌ها و نقصان‌ها متمركز شویم و آنها را به نقاط قوت تبدیل كنیم و به‌واقع به صدا و سیمای طراز انقلاب اسلامی دست یابیم.

هرچند زبان در وصف و ارج نهادن به این تلاش و عملكرد خالصانه و ارزشمند قاصر است، اما وظیفه خود می‌دانم از زحمات بی‌دریغ و بی‌وقفه شما همكاران متعهد و خدوم رسانه ملی در حوزه‌های ستادی و تولیدی، به‌ویژه عزیزانی كه با حضور در بیمارستان‌ها و مراكز درمانی در خط مقدم این جبهه حاضر شده‌اند، تشكر و قدردانی كنم.

امیدوارم سال نو كه مطلع آن متبرك به اعیاد شعبانیه است، با لطف پروردگار تعالی و عنایت حضرت سیدالشهدا (ع)، سالی سرشار از سلامت، سعادت و سربلندی برای ملت شریف ایران و خانواده بزرگ و سختكوش رسانه ملی باشد.

دكتر علی‌ عسكری - رئیس رسانه ملی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر