jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۱۲۰ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۱:۵۲

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

دیگر تضاد آرزوها معنایی ندارد. دیگر تنوع آرزوها وجود ندارد.

گویی بحران‌های جهانی و تهاجم ویروس کرونا همه دنیا را نشانه گرفته است و همگان آرزوی مشترکی را فارغ از نژاد، رنگ، قومیت، فرهنگ، سیاست و... در پیش روی خود دارند و آن چیزی نیست مگر عبور از این بحران با همدلی و عشق و محبت با طعم لبخند.

سال‌هایی که پایتخت پخش شده و همواره تاکید کرده ام که سریال پایتخت عیدی و هدیه تیم سازنده است به هموطنان عزیز در لحظه سال تحویل و ایام عید، اما امسال با توجه به شرایط ویژه و پر استرسی که جامعه دارد و خانواده‌ها بیشتر در خانه و در کنار یکدیگر به سر می برند این سریال پایتخت هدیه دیگری برای مخاطبان دارد؛ استحکام بیشتر خانواده و عشق آنها به همدیگر و روحیه دادن به مردمی که نیاز به این امید و روشنی دارند.‌

سیروس مقدم - نویسنده و کارگردان / روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر