jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۴۷۹۱   ۰۴ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری مدیر و اعضای شبکه فیشینگ و پولشویی گسترده کشوری در استان فارس خبر داد.

به گزارش جام‌جم، سردار رهام بخش حبیبی در این‌باره گفت: حدود دو ماه پیش با توجه به ورود پرونده‌های پیشین که از حساب‌های افراد پول برداشت می‌شد، موضوع در دست بررسی پلیس فتا قرار گرفت و در بررسی‌های فنی انجام شده موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر در شهر شیراز شدیم.
وی همچنین از همکاری یک زن به عنوان منشی در این شبکه فیشینگ خبر داد و افزود: با بررسی‌های انجام شده و دستگیری اعضای شبکه فیشینگ موفق به کشف تلفن‌همراه، لپ‌تاپ و دستگاه‌های ارز دیجیتال شدیم. اعضای اصلی این شبکه در یکی از استان‌های مرکزی دستگیر شد و این باند به‌صورت پلکانی در سطح کشور مشغول به کلاهبری از حساب‌های افراد بودند.
فرمانده نیروی انتظامی استان فارس ادامه داد: اعضای این باند همگی زیر 20 سال هستند. اسامی این افراد همگی در فضای مجازی جعلی و در چهار استان کشور شناسایی و دستگیری شدند. از این متهمان طی بررسی‌های فنی آزمایشگاه ادله و دیجیتال پلیس اطلاعات حساب تعداد حدود 20 هزار کارت بانکی افراد مالباخته استخراج شد. با بررسی‌های انجام شده، از 35 کارت بیش از دو میلیارد تومان جابه‌جا شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر