jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۹۲۷۸   ۲۸ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گزارش جام‌جم از برنامه‌های هفته دفاع مقدس صدا و سیما

دفاع مقدس در قاب تلویزیون

تلویزیون همچون سنن قبل همیشه برای مناسبت‌های مختلف تقویم برنامه متنوعی را پخش می‌کند. فیلم، سریال، برنامه‌های گفت و‌گو محور و تولیدات گوناگون محتویات این سبد را تشکیل می‌دهند. این روزها نیز همزمان با هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطرات رشادت‌های رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و بازگشایی مدارس آثاری با این محوریت روانه آنتن می‌کنند. اگر شما منتظرید تا ببینید این بار قرار است رسانه ملی و هر یک از شبکه‌های تلویزیون چه برنامه‌هایی پخش می‌کنند، می‌توانید به ادامه این گزارش نگاهی داشته باشید.

شبکه یک
این شبکه، ایام برنامه گفت‌وگومحور خاک پاک با موضوع رشادت‌های رزمندگان در جبهه‌های دفاع مقدس را آماده پخش کرده است.
همچنین مستند متخصصان در شش قسمت با محوریت خاطرات تکنسین‌های ایرانی که قبل از انقلاب برای مستشاران خارجی کار می‌کردند و در دوران جنگ هم توانستند با توانمندی‌هایشان سهم زیادی در کشور داشته باشند، پخش می‌شود.

شبکه 2
این شبکه برای آغاز سال تحصیلی برنامه با ما بیا را روانه آنتن می‌کند. گروه کودک و نوجوان هم برنامه مسابقه محله را به تهیه‌کنندگی مسعود روشن‌پژوه تدارک دیده است.
زنده‌باد زندگی از دیگر برنامه‌های این شبکه است که با حضور مهمانان مختلف پخش می‌شود. همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه «پلاک» روی آنتن می‌رود.
«مدافعان شهر» هم از یکشنبه 7 مهر ساعت 19 و 40 دقیقه روانه آنتن می‌شود. «قهرمانان وطن» به موضوع معرفی شهدای مرزبانی در ایام دفاع مقدس می‌پردازد. «از آسمان» ، «آمریکا بدون رتوش»
«نغمه‌های ماندنی» و«ارتش فدای ملت» از دیگر برنامه‌های این شبکه است.

شبکه 3
برنامه امتداد از تولیدات این شبکه برای این ایام است که با اجرای حسن شمشادی پخش می‌شود و در هر قسمت با دعوت از راویان ایرانی و عراقی به معرفی آنها می‌پردازد. این مهمانان شامل حاج حسین یکتا، حاج حسین کاجی، محمد احمدیان و ... هستند. برنامه چلچراغ هم به روایت قصه‌های دوران دفاع مقدس می‌پردازد. مستند 43 روز هم نقش مهم ارتش را در دوران دفاع مقدس مورد بررسی قرار می‌دهد. این مستند به کارگردانی داوود مرادیان تولید شده است.

شبکه 4
مجموعه آن‌سوی داستان به روایت ماندگارترین کتاب‌های هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. این برنامه ترکیبی نمایشی با حضور تماشاگران، نویسندگان کتاب‌ها و اجرای علی سلیمانی پخش می‌شود.

شبکه 5
فصل اول برنامه چهل ستون با محوریت معرفی دستاوردهای امنیتی دفاعی کشور در چهل سالگی
انقلاب اسلامی به مدت ده شب پخش می‌شود. همچنین این شبکه جشنواره‌ای از فیلم‌های دفاع مقدس تدارک دیده که هر شب ساعت 21 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

شبکه هفت
برنامه فرصت برابر در این ایام به صورت ویژه پخش می‌شود و در قالب آیتم نوستالژی تلاش می‌کند برنامه را برای مخاطبان دیدنی کند. برنامه صبحی دیگر هم به جشن شکوفه‌ها می‌پردازد. برنامه پرسشگر با دعوت از وزیر آموزش و پرورش به موضوع سال تحصیلی می‌پردازد. برنامه هفت نشان اختصاص به عملیات‌های هشت سال جنگ تحمیلی دارد. برنامه سرداران روستا در هفته دفاع مقدس به جانبازانی اختصاص دارد که در روستا کارآفرینی می‌کنند.

شبکه سلامت
این شبکه برای صبح، بعدازظهر و شب برنامه‌های متنوعی برای بازگشایی مدارس تدارک دیده است. برنامه همین امروز همین امشب به موضوعاتی همچون رعایت نکات ایمنی و ... می‌پردازد. برنامه بازم مدرسم دیر شد، مدرسه موش ها، گلبول‌ها و موسیقی‌های مرتبط به سال‌های دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این شبکه است. مجموعه ستارگان سپیدا هم با محوریت دفاع مقدس پخش می‌شود.

شبکه قرآن و معارف سیما
برنامه روزی بهتر با محوریت دفاع مقدس روانه آنتن می‌شود. برنامه حریم امن از صحن انقلاب حرم رضوی پخش می‌شود. مستندهای دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این شبکه است.
بازخوانی وصیت‌نامه شهدا، برنامه گزارشی روزنه به مراسم‌های هفته دفاع مقدس می‌پردازد. مستند سوره‌های سرخ به معرفی شهدای قرآنی دفاع مقدس می‌پردازد. برنامه ایستگاه نیایش هم به مناسبت مهر ماه پخش می‌شود. ویژه‌برنامه روز اول مهر از دیگر برنامه‌های این شبکه است.

شبکه مستند
مستند قلمستان در ایام دفاع مقدس پخش می‌شود و به معرفی نویسندگان ادبیات دفاع مقدس می‌پردازد. مستند رزم آهنگ به روند و ساخت تهیه ترانه‌های دوران دفاع مقدس می‌پردازد. همچنین مستند راه‌های افتخار هم روایتی از مهندسی رزمی در دوران دفاع مقدس است. غوغای بی‌هیاهو هم برای بازگشایی مدارس آماده شده است.

شبکه افق
مجموعه مستند پسران گمبوعه روایتی از هشت سال دفاع مقدس از زبان اهالی خوزستان است که روانه آنتن این شبکه می‌شود.

شبکه کودک
برنامه کلاس اولی‌ها از ابتدای مهرماه روانه آنتن می‌شود. پویانمایی شجاعان هم از دیگر تولیداتی است که این شبکه برای پخش در نظر گرفته است. پویانمایی خاکریزهای نمکی یکی دیگر از برنامه‌های این شبکه است.

شبکه‌ نسیم
در این ایام قرار است سریال خاک سرخ را پخش کند. برنامه تولیدی نمای رادیو، کار مشترک شبکه نسیم و رادیو است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر