jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۷۵۰۰   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یادداشت:

شروع تازه

درباره اوضاع کیفی محصولات تلویزیونی در ماه‌های اخیر نیاز به یک بررسی جامع کارشناسانه است تا دریابیم اوضاع از چه قرار است و بدون آمار و سند و کارشناسی صحیح، بحث و نظر دادن منطقی نیست، ولی این را می‌دانم که سازندگان ما از کارگردان تا بازیگر و حتی عوامل پشت صحنه بسیار تواناتر از تکنیسین‌های بسیاری از کشورهای همسایه هستند و فقط باید از توانایی‌هایشان درست استفاده کرد تا نتیجه مدنظر حاصل آید.

قطعا لازم است که در تولیدات تلویزیونی علایق مردم را لحاظ کرد و حق مردم است که چیزی فراتر از کلیشه‌های مرسوم بخواهند، زیرا مخاطبان از تکرار خسته شده‌اند و چه در برنامه‌های نمایشی و چه در برنامه‌های غیرنمایشی دلشان می‌خواهد محصولات بدیع را تماشا کنند و وقتشان را پای محتوایی بگذارند که چه در داستان‌پردازی و چه در ساختار بر استانداردها افزوده است.
خودم در قبول پیشنهادات بازیگری سعی می‌کنم آثاری را در اولویت بگذارم که شامل نوآوری و بدعت هستند.
چند کار تلویزیونی آماده پخش دارم که به‌زودی روی آنتن می‌روند و باید ببینیم نتیجه چه می‌شود و چه بازخوردی خواهد گرفت. یکی از این سریال‌ها «گاندو» نام دارد و دیگری «مدیرمدرسه».
در این میان می‌دانم که گاندو از استانداردهای مرسوم این چند سال اخیر تلویزیون بالاتر است و یک سریال با پروداکشن سنگین است که کوشش بالایی برای افزودن بر کیفیتش صورت گرفته است و اصلا دلیل حضور خودم در این مجموعه هم همین غنای بالای تولید است.
اکنون زمان آن رسیده کمی از استانداردهای معمول پا را فراتر بگذاریم و کارهایی را انجام دهیم که مخاطب وطنی تشنه تماشای آنهاست و از این حیث گاندو می‌تواند یک شروع تازه باشد، چون همه عناصر بصری‌اش با دقت فراوان ایجاد شده و داستانی جذاب هم دارد.

داریوش فرهنگ

بازیگر و کارگردان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر