jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۲۵۴۳   ۰۲ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محققان به منظور ساخت موادی با استحکام بالا، راز چگونگی ساخت تار عنکبوت بیوه سیاه را کشف کردند.

به گزارش فارس، محققان دانشگاه «نورتوسترن» و دانشگاه «سندیگو»، راز فرآیندهای پیچیدهای را از اینکه عنکبوت بیوه سیاه چگونه پروتئین را به تارهای استحکام فولاد تبدیل میکند، کشف کردند. عنکبوت بیوه سیاه و خویشاوندان آن، در آب و هوای معتدل در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا، استرالیا،‌ آفریقا و آمریکای جنوبی زندگی و ابریشمی با خواص استثنایی تولید می‌کند. دانشمندان مدت‌هاست با توالی اولیه اسیدآمینه‌هایی که برخی پروتئین‌های تار عنکبوت را می‌سازند، آشنا هستند و تصمیم دارند از این فرایند برای ساخت موادی با استحکام بسیار بالا استفاده کنند و چنین به نظر می‌رسد که در این راه به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند، هر چند هنوز جزئیات تحقیقات خود را منتشر نکرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر