jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۲۵۴۳   ۰۲ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محققان به منظور ساخت موادی با استحکام بالا، راز چگونگی ساخت تار عنکبوت بیوه سیاه را کشف کردند.

به گزارش فارس، محققان دانشگاه «نورتوسترن» و دانشگاه «سندیگو»، راز فرآیندهای پیچیدهای را از اینکه عنکبوت بیوه سیاه چگونه پروتئین را به تارهای استحکام فولاد تبدیل میکند، کشف کردند. عنکبوت بیوه سیاه و خویشاوندان آن، در آب و هوای معتدل در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا، استرالیا،‌ آفریقا و آمریکای جنوبی زندگی و ابریشمی با خواص استثنایی تولید می‌کند. دانشمندان مدت‌هاست با توالی اولیه اسیدآمینه‌هایی که برخی پروتئین‌های تار عنکبوت را می‌سازند، آشنا هستند و تصمیم دارند از این فرایند برای ساخت موادی با استحکام بسیار بالا استفاده کنند و چنین به نظر می‌رسد که در این راه به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند، هر چند هنوز جزئیات تحقیقات خود را منتشر نکرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها