jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۱۹۹۹   ۳۰ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مهدی فخیم‌زاده در گفت‌وگو با آی‌فیلم:

من و میرباقری رقیب هم نیستیم

مهدی فخیم‌زاده در گفت‌وگو با آی‌فیلم به‌بهانه پخش سریال «مختارنامه» در این شبکه گفت: سال ۶۵ «جدال» را بازی کردم و بعد از آن دیگر بازی نکردم؛ زیرا حضورم سر‌صحنه مشکلاتی را به وجود می‌آورد. وسوءتفاهم‌هایی را ایجاد می‌کرد. خودم هم صاحب سلیقه شده بودم تا این‌که بازی در سریال مختارنامه را پذیرفتم.

بهگزارش روابطعمومی شبکه آیفیلم، بازیگر نقش عمربن سعد ابی وقاص در سریال مختارنامه گفت: شخصیت تاریخی عمر سعد را بخوبی میشناختم؛ اما هر کارگردانی بخصوص کارگردانان سریالهای تاریخی برداشتهای متفاوتی از شخصیتها دارند. به همین خاطر عمر سعد «تنهاترین سردار» با عمر سعد مختارنامه تفاوتهایی داشت.

نقش من در مختارنامه دچار نوعی جنون بود که بعد از واقعه کربلا برایش اتفاق افتاده بود و این از نگاه داوود میرباقری بود که من این نگاه را در «تنهاترین سردار» نداشتم. فخیمزاده با بیان اینکه نقش منفی را دوست ندارد، بلکه نقشهایی را دوست دارد که ویژگیهای شخصیتی پیچیدهای داشته باشند، تصریح کرد: در مسافران مهتاب شخصیت نمکی بهنظرم شخصیت مثبتی بود، اما در کل نقشهایی که انتخاب میکنم چون پیچیدگیهای خاص خودشان را دارند، بیشتر بهسمت نقشهای منفی سوق پیدا میکنند تا مثبت؛ به همین خاطر این برداشت میشود که من نقش منفی را دوست دارم.

وی که پس از ۱۷ سال در این سریال مقابل دوربین رفته است، توضیح داد: زمانی که وارد سینما شدم بعد از چند بازی به دنبال کارگردانی رفتم. اما بازی و کارگردانی را با هم انجام دادم. سال ۶۴ یا ۶۵ جدال را بازی کردم و بعد از آن دیگر بازی نکردم، زیرا حضور من سر صحنه مشکلاتی را به وجود میآورد و سوءتفاهمهایی را ایجاد میکرد. خودم هم صاحب سلیقه شده بودم و به همین دلیل دیگر بازی نکردم تا وقتی میرباقری نقش عمرسعد را پیشنهاد داد.

بازیگر مختارنامه ابراز کرد: بعضیها فکر میکنند میرباقری و من رقیب هستیم، اما اینطور نیست. میرباقری ذاتا فیلم و سریال تاریخی را دوست دارد، اما من اینطور نیستم و به ضرورت و احترامی که برای آقای حیدریان داشتم کار تاریخی ساختم و یکی از دلایلی که من بازی در مختارنامه را قبول کردم، وجود خود میرباقری بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر