jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۲۰۴۳   ۱۷ تير ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

همواره روی هر دستگاه هوشمندی با هر سیستم‌عاملی ممکن است یک برنامه با مشکل در اجرا همراه شود یا در اثر تداخل با یک اپلیکیشن دیگر، منابع دستگاه را اشغال کرده و حتی موجب هنگ کردن سیستم‌عامل شود.

در چنین شرایطی بستن اپلیکیشنی که مشکلساز است بهترین راهکار بهشمار میرود و روش انجام این کار در اغلب دستگاههای هوشمند نیز مشخص است. در تلفنهای همراه مجهز به سیستمعامل آیاواس نیز بستن اجباری برنامهها کار دشواری نیست، ولی باتوجه به اینکه آیفون جدید فاقد کلید صفحه اصلی (Home) است شاید فکر کنید بستن اجباری برنامهها در این مدل حذف شده است.

اگر شما نیز آیفون دارید و دنبال روشی برای بستن اجباری برنامهها هستید، میتوانید ضمن آشنایی با روش بستن اجباری برنامهها در مدلهای قدیمیتر، بخش دوم این ترفند را که آموزش انجام این کار در آیفون 10 است، مطالعه کنید.

بستن اجباری در آیفون 8 و مدلهای قدیمیتر

در هر برنامه یا صفحهای از سیستمعامل که هستید، دوبار کلید صفحه اصلی (Home) را فشار دهید.

در صفحه برنامههای اخیر با کشیدن برنامهها به سمت چپ یا راست، اپلیکیشن موردنظر را انتخاب کرده و با کشیدن اپلیکیشن به سمت بالا، عملیات بستن اجباری را برای آن اجرا کنید.

برای بستن برنامههای بیشتر میتوانید مرحله2 را تکرار کنید. در پایان نیز برای خروج از فهرست برنامههای اخیر، یک مرتبه کلید صفحه اصلی را فشار دهید.

بستن اجباری در آیفون 10

در هر برنامه یا صفحهای که هستید، از سمت پایین، صفحه را به بالا بکشید تا صفحه اصلی برای شما در دسترس قرار گیرد.

حالا دوباره صفحه را کمی به بالا بکشید و در میانههای صفحه توقف کنید.

فهرست برنامههای اخیر برای شما باز شده و میتوانید ضمن انتخاب هریک از اپلیکیشنهای موردنظر با حرکت به چپ و راست، پس از انتخاب اپلیکیشن موردنظر، آن را به سمت بالا کشیده و به بیرون از صفحه پرتاب کنید تا عملیات بستن اجباری روی آن اجرا شود.

برای بستن فهرست برنامههای اخیر کافی است دوباره صفحه را از پایین به بالا بکشید تا صفحه اصلی نمایان شود.

امیر عصاری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر