jamejamonline
فرهنگی هنرهای تجسمی کد خبر: ۱۰۶۷۸۰۴ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۳:۱۵

بیست و چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی جوان با حضور 800 هنرمند در ده رشته طی روزهای بیستم تا بیست‌وسوم شهریور در کرمان برگزار می‌شود؛ رویدادی که از آن به عنوان المپیک هنرمندان جوان یاد می‌شود.

المپیک هنرمندان تجسمی

به گزارش جام‌جم، جشنواره هنرهای تجسمی جوان به ایستگاه بیست و سوم رسیده است. مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با هدف رقابت در عرصه خلاقیت‌های هنری، ارتقای سطح تخصصی هنرجویان و با هدف شناسایی، تربیت و معرفی جوانان متعهد با توجه به مؤلفه شایستگی و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور، با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان سرشناس، در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی، بیست و‌چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را از تاریخ 20 تا 23 شهریور 1396 در شهرستان کرمان، برگزار می‌کند.

یکی از مولفه‌های این رویداد هنری همان‌طور که از عنوان جشنواره پیداست، حضور جوانان است. براساس مقررات جشنواره، هنرمندان 15 تا 25 سال در این رخداد حاضرند.

با پایان داوری‌ها در همه بخش‌ها، آمار نهایی پذیرفته‌شدگان این دوره هم از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام شد. بر این اساس، در بیست و چهارمین دوره از جشنواره ملی جوانان، 800 هنرمند در ده رشته هنرهای تجسمی و با بیش از 3000 اثر برای حضور در جشنواره ثبت نام کردند که از این تعداد 425 هنرمند زن و 375 هنرمند مرد متقاضی حضور هستند.

پوستر بیست و چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان هم رونمایی شده است. پوستر جشنواره امسال را قباد شیوا گرافیست و طراح شناخته شده کشورمان طراحی کرده است.

اعضای شورای سیاستگذاری

در این رویداد هنری، مجید ملانوروزی به عنوان مدیر دفتر تجسمی وزارت ارشاد، ریاست شورای سیاستگذاری را به عهده دارد و چهره‌هایی مانند محمدعلی بنی اسدی، صداقت جباری، عبدالرحیم سیاهکارزاده، رضوان صادق‌زاده و احمد وکیلی هم اعضای شورای سیاستگذاری هستند. دبیر جشنواره رضوان صادق‌زاده و دبیر اجرایی آن عبدالرحیم سیاهکارزاده است.

این رویداد در همه بخش‌های هنرهای تجسمی برگزار می‌شود. بر این اساس رشته‌های هنری جشنواره شامل ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، حجم (آهن، گچ، گل و سفال)، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور (کارتون، چهره)، نقاشی، نگارگری (نگارگری، گل و مرغ، تذهیب) و هنر جدید( ویدیو آرت، چیدمان و ...) است.

داوران رشته‌های مختلف

در رشته خوشنویسی علی شیرازی و صداقت جباری، در رشته طراحی داریوش حسینی و بهاءالدین محمدی‌راد، در رشته عکاسی بهنام صدیقی و علی قلم‌سیاه، در رشته کاریکاتور علیرضا پاکدل و مسعود شجاعی طباطبایی، در رشته نقاشی فرح اصولی و ناصر عرب‌پور و در رشته نگارگری مهران رضاپور و نیز مهر زمان فخار منفرد داوری این رشته‌ها را برعهده دارند.

همچنین در رشته گرافیک قباد شیوا و اسدالله چهره‌پرداز، در رشته تصویرسازی مهنوش مشیری و محدثه پورجعفری و در رشته حجم محمدحسین عماد و کامبیز صبری داور هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر