jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۸۱۳۸   ۱۵ تير ۱۳۹۶  |  ۰۸:۰۰

در آخر هم باید این نکته را قید کرد کسانی که شوخی‌های نامتعارف را برنامه‌ریزی می‌کنند با پدیده‌ای به نام «جنبه» مواجه خواهند شد. یعنی آنها از فردی که با او شوخی می‌کنند، توقع جنبه یا ظرفیت بالا دارند. یعنی توقع دارند که شخص، در برابر آسیبی که از آن شوخی متحمل می‌شود، واکنش تندی از خود نشان ندهد و اگر نشان بدهد، در برچسبی شاید بدتر از خود شوخی، او را به بی‌ظرفیتی متهم کنند و این یعنی خوردن همزمان چوب و پیاز!...

با این حال باید به این‌گونه دوستان شوخی‌کننده، متذکر شد که خودشان نیز متقابلا جنبه یا ظرفیت شوخی شدن از همان نوع را داشته باشند و اگر به نوعی تلافی صورت گرفت،‌گلایه‌مند نباشند. درک این نکته از آن‌رو اهمیت دارد که اشخاص را وامی‌دارد قبل از هر اقدام کمی به نتیجه فکر کنند و شاید با درک زیاده‌روی آن شوخی از آن صرف‌نظر کرده و رو به موارد متعادل‌تری بیاورند! اگر در بسیاری از موقعیت‌های اجتماعی، ‌شخصی یا خانوادگی و فامیلی قاعده شوخی کردن رعایت شده و حد و اندازه و خطوط قرمز ایجاد شود، روابطی شاد و البته بامزه را شاهد خواهیم بود که از آسیب و تنش دورند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر