jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۰۸۰۰۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: مذاکرات ما با طرف سعودی پیشرفت نسبی داشته و اگر در همه موارد به طور مشخص به نتیجه برسیم، مسیر حج برای زائران ایرانی باز خواهد شد‌. وی افزود: بدیهی است تا زمانی که احساس کنیم از طریق مذاکره، امکان تحقق مطالبات و انتظارات حجاج و حضور آنها در حج آینده وجود دارد، این مذاکرات ادامه خواهد داشت.

به گزارش جام‌جم، حمید محمدی افزود: با عنایت به قطع روابط دوجانبه میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی و همچنین محرومیت زائران ایرانی از حضور در حج سال گذشته، طبیعتا شرایط و موضوعات ویژه‌ای وجود دارد که به عنوان انتظارات منطقی جمهوری اسلامی ایران و حجاج ایرانی مطرح شد.

وی عنوان کرد: با توجه به این‌که مردم شریف ایران بحق محاکمه و مجازات دو پلیس خاطی جده را مطالبه دارند و درخصوص سرنوشت این دو پلیس ابهاماتی وجود داشت، در این مذاکرات سعودی‌ها اعلام کردند که دو پلیس مذکور محاکمه شده‌اند و اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر