jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۷۳۱۷   ۱۴ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رقیب آنگلا مرکل در انتخابات صدر اعظمی آلمان با انتقاد از عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا، سیاست‌های وی را مغایر با ارزش‌های لیبرال توصیف کرد.

به گزارش رویترز، مارتین شولتز، نامزد حزب چپ میانه (سوسیال دموکرات) در انتخابات صدراعظمی و رئیس سابق پارلمان اروپا، سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور تازه کار آمریکا را غیرآمریکایی توصیف کرد و به او در خصوص احتمال لغو تحریم‌های روسیه هشدار داد.

شولتز در یکی از شدیداللحن‌ترین اظهارنظرهایی که از جانب یکی از سیاستمداران برجسته آلمانی در انتقاد از ترامپ بیان شده، افزود: اتحادیه اروپا باید برای دفاع از ارزش‌های لیبرال ‌بپا خیزد.

این سیاستمدار اروپایی اضافه کرد: در صورت برگزیده شدن به‌عنوان صدراعظمی، اگر ترامپ بخواهد چنین توپ ویرانگری را به درون ارزش‌های لیبرال ما بغلتاند، به او خواهم گفت که آلمان و اروپا سیاستی مشابه وی اتخاذ نمی‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر