شکایت کیفری سه سینماگر از یک هفته نامه

حاتمی کیا: اگر سکوت کنیم بی غیرتیم

در حالی دهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی برگزار شد که مانی حقیقی که به جای لیلا حاتمی برای دریافت جایزه روی صحنه آمده بود، خبر داد او و اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی از نشریه «یالثارات» شکایت قضایی می‌کنند. ابراهیم حاتمی‌کیا و پیمان معادی هم بعد از دریافت جایزه خود از این نشریه به شدت انتقاد کردند.
کد خبر: ۹۴۷۰۱۴
حاتمی کیا: اگر سکوت کنیم بی غیرتیم

به گزارش جام جم آنلاین مانی حقیقی که به نیابت از لیلا حاتمی جایزه او را دریافت کرد، بعد از دریافت این جایزه گفت: «در طول چند روز گذشته تعداد زیادی از همکارانم و مردم از طریق های مختلف بابت مطلب هفته گذشته یالثارات از من، ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی دلجویی کردند. خواستم مژده دهم که ما سه نفر در این مدت با هم در تماس بودیم و تصمیم گرفتیم اعتراض خود را به این مطلب در قالب یک شکایت کیفری پیگیری کنیم.»

هفته نامه یالثارات دو هفته پیش در مطلبی با حالت استعاری اتهام‌های اخلاقی سنگینی را به حقیقی، فرهادی و علیدوستی وارد کرد که در روزهای اخیر با واکنش منفی سینماگران، رسانه‌ها و حتی سیاستمداران مواجه شده است.

بعد از حقیقی، ابراهیم حاتمی‌کیا که جایزه بهترین کارگردانی جشن منتقدان را گرفت، روی صحنه اعتراض به «یالثارات» را به شکل شدیدتری ادامه داد. او گفت: «آقای حقیقی شروع کرد و موضوع برای من دست دوم شد می خواستم بگویم قسم به قلم..عزیزان اینجا صاحب قلم و اندیشه و محترمند. دیروز خبردار شدم و دیدم حرمت قلم اینقدر زایل می شود جز اینکه همه باید به این واکنش تندی داشته باشیم نیست. نمی دانم این خشونت از کجا می آید؟ این قلم در خلوتگاه خودش هم چنین چیزهایی نباید بنویسد.»

حاتمی‌کیا در ادامه انتقادهای خود از این نشریه اضافه کرد: «متاسفم در کشوری زندگی می کنم که با خون حسین (ع) این‌چنین بازی می شود... من کم نواخته نشدم از این مجله از زمانی که یک صفحه بیشتر نبود... اگر اهل قلم واکنش نشان ندهند به نظرم این بی غیرتی است!»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
آرش
-
۰۸:۳۹ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
تمام نوشته های روزنامه یا لثارات احادیث ائمه است و حقیقت دارد. حالا اگر این حقیقت به نفع یك عده خودنما كه تن و اندام همسرشان را وسیله شهرت و كسب و كار خود قرار داده اند نیست احادیث ائمه را كه نمی توان عوض كرد.
رضا
-
۱۱:۵۳ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
یه كم لطفی و فرق بین مردم ما گذاشته میشه اونم اینه كه اگه این نشریه به یكی از سران نظام بی احترامی میكرد به صدم ثانیه تعطیل میشد، بهتره فرقی بین هیچكس نباشه متاسفانه این نشریه به شكل غیر قابل كنترل و شك برانگیز از نظر پشتوانه ای كه داره به اكثر جامعه بی احترامی میكنه كه بهتره هرچه سریعتر متوقف و صاحبان قلمش نه به مراجع قضایی بلكه به روانشناسان صاحب نام سپرده بشن كه ریشه اینگونه رفتارهای غیر قابل قبول از نظر اكثریت جامعه شناسایی و سریعا درمان بشه

نیازمندی ها