مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران هشدار داد؛

آزار جنسی کودکان متکدی در پاتوق‌ها

سخاوت میلیون ها گردشگری که از کشورهای مختلف جهان به مالزی سفر می کنند، متکدیان را در این کشور جنوب شرق آسیا ثروتمند کرده است، تا جایی که برخی متکدیان درآمد روزانه تا یکهزار و 200 تا 300 رینگیت معادل 10 میلیون ریال ایران را تجربه می کنند.
کد خبر: ۹۱۴۱۶۸
تکدی گری شغل پر درآمد در مالزی

به گزارش جام جم آنلاین ، دیدن کودکی ضعیف، پیرمردی ناتوان و حتی معلولی جوان که تقاضای کمک می کند می تواند دل هر عابری را برای پرداخت کمک ناچیزی به رحم آورد. اما این کمک های ناچیز در طول روز به درآمد ماهیانه باورنکردنی برای شغلی با عنوان تکدی گری در مالزی تبدیل شده است.

احساس ترحم و بخشش گردشگران خارجی و مردم مالزی به ویژه در ماه مبارک رمضان نسبت با این افراد باعث می شود برخی از آنها درآمد ده ها میلیونی در ماه داشته باشند. برخی از این افراد در ماه مبارک رمضان از شهرهای دور از کوالالامپور، به پایتخت مالزی آمده و برای تکدی گری در مراکز خاص مستقر و شب را نیز در هتل و یا مسافرخانه می گذرانند.

مالزی در حالی کشوری رو به توسعه به شمار می رود که تعداد زیادی از متکدیان از کودک تا پیر و جوان در خیابان های آن مشغول گدایی هستند. حتی دیدن افراد بی خانمانی که درمکان هایی همچون میدان مردکا (استقلال) شهر کوالالامپور در حال استراحت هستند امری روزمره است. اغلب شب ها می توان با عابران یا مردان ژولیده ای بر روی نیمکت های اطراف میدان مردکا درست روبروی ساختمان 'سلطان عبدالصمد' مواجه شد.

این کشور گردشگرپذیر جنوب شرق آسیا که هر ساله پذیرای بیش از 25 میلیون گردشگر از سراسر جهان است، همچنان با معضل تکدیگری روبرو است و با وجود آنکه اقدام به دستگیری این افراد می کند، هنوز نتوانسته است برخورد قاطعی با آنها داشته باشد و حتی در مناطق گردشگری نیز می توان با اینگونه افراد روبرو شد.

دولت مالزی معتقد است این متکدیان مهاجرانی هستند که از کشورهای جنوب شرق آسیا به مالزی آمده اند و بسیاری از آن ها را روهینگیایی تشکیل می دهند که از میانمار به مالزی مهاجرت کرده اند. در صورتی که آمار ارائه شده از طرف رسانه های مالزی نشان می دهد اغلب آنها افراد مالزیایی هستند که از شهرهای کوچک به پایتخت مهاجرت کرده اند.

آمار سال 2013 اداره امور اجتماعی مالزی نشان می دهد تعداد متکدیان مالزیایی که در این سال دستگیر شده اند بیش از متکدیان خارجی بوده است. 113 متکدی خارجی در مقابل 158 متکدی بومی. این آمار با همین نسبت در سال های 2014 و 2015 افزایش حدود 24 درصدی داشته است.

تکدی گری به ویژه در مناطق گردشگری کوالالامپور پایتخت مالزی شغلی سودآور محسوب می شود و براساس آمار ارائه شده از طرف 'جنیدی ایوب سعید' مدیر اداره رفاه اجتماعی ایالت سلانگور، گدایان مالزی روزانه بین 300 رینگیت (حدود دو میلیون و 700 هزار ریال) تا بیش از یکهزار رینگیت ( 8 میلیون و 600 هزار ریال) درآمد دارند.

'سعید سیداپ' مدیر رفاه اجتماعی شهر 'پنانگ' نیز پس از اعلام دستگیری 201 متکدی در 5 ماه گذشته اعلام کرد، این متکدیان ماهانه تا یکهزار رینگیت درآمد داشته اند.

یک گزارشگر مالزیایی از شبکه تلویزیونی 'آسترو' سال گذشته در یک گزارش تلویزیونی اعلام کرد هر متکدی مالزیایی ماهیانه دستکم 18 هزار و 240 رینگیت تقریبا معادل 157 میلیون ریال درآمد دارد.

'ایسرار خالد' خبرنگار مالزیایی در تحقیقات خود به عنوان یک متکدی تنها با یک ظرف در دستش توانست پس از 25 دقیقه، 22 رینگیت (190 هزار ریال) پول جمع آوری کند.

وی معتقد است عادت مردم مالزی برای صدقه دادن باعث می شود متکدیان این کشور ثروتمند شوند و در حالی که موسسات خیریه بی شماری در این کشور مشغول به تلاش برای جمع آوری کمک برای مستمندان هستند، مردم صدقات خود را در خیابان به افرادی می دهند که درآمد ماهیانه اشان ممکن است از صدقه دهندگان بیشتر باشد.

منبع:ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها