jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۱۳۱۹۵ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جام ملت‌های اروپا تا اینجا بیشتر تحت تاثیر درگیری و آشوب برخی هواداران تیم‌های مختلف قرار داشته است.

پس از درگیری و آشوب وحشیانه هواداران تیم‌های انگلیس و روسیه در قبل و بعد از این دیدار در شهر بندری مارسی که با واکنش یوفا و مقامات دو کشور روبه رو شد، یکشنبه شب و قبل از بازی آلمان و اوکراین در شهر لیل، این بار هواداران دو تیم به جان هم افتادند تا یکی از پیکارهای فوتبال مهم جهان تحت تاثیر درگیری و زد و خورد قرار داشته باشد. تصاویر و فیلم‌های این درگیری بسرعت در رسانه‌های جهان مخابره شد تا مشخص شود تا اینجای کار یورو زیر سایه سنگین هولیگان‌ها قرار دارد. با شرایط به وجود آمده به نظر می‌رسد تهدیدهای یوفا مبنی بر اخراج هواداران آشوبگر چندان ثمربخش نبوده است و آتش درگیری میان هواداران تیم‌ها به بدترین شکل در سطح فرانسه گسترده شده است.

درگیری با پلیس

پلیس مانع اغتشاش هواداران آلمان در حاشیه بازی تیمشان مقابل اوکراین شد. دیشب اتفاق مشابهی با ماجرای سیاه مارسی در انتظار بازی امشب آلمان و اوکراین بود. بیش از 50 هولیگان آلمانی در نزدیکی یک ایستگاه قطار به هواداران اوکراین حمله برده و صندلی‌ کافه‌های نزدیک خود را نیز به سمت آنها پرتاب کردند. پلیس فرانسه برای متفرق کردن اغتشاشگران خیلی دیر وارد عمل شد. به نظر می‌رسد این 50 نفر از طرفداران حزب راستگرای افراطی آلمان بودند.

مرگ یک ایرلندی

یک هوادار ایرلندی بر اثر مصرف بیش از حد الکل در رقابت‌های یورو 2016 جان خود را از دست داد! پس از آن‌که خشونت و درگیری در رقابت‌های یورو 2016 فرانسه، تیتر اول خبرها بود، این بار یک مرگ به این پرونده سیاه رقابت‌های جام ملت‌های اروپا اضافه شد. یک هوادار خانم تیم‌ ملی ایرلند شمالی در ساحل شهر نیس در حالت غیرطبیعی لیز ‌خورد و سرش به صخره‌ای اصابت ‌کرد و منجر به درگذشت او ‌شد. سخنگوی پلیس شهر نیس در این‌باره گفت: این هوادار ایرلندی 24 ساله پس از مصرف مشروبات الکلی در حالت مستی تعادل خود را از دست داده و از روی صخره لیز خورده است که این اتفاق منجر به مرگ او شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر