jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۸۴۷ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

قدرت‌های غربی و منطقه‌ای در جریان نشستی در وین، حمایت کامل خود را از دولت توافق ملی لیبی به ریاست فایز السراج و آمادگیشان را برای ارسال کمک‌های لازم به آن اعلام کردند، در همین هنگام نخست‌وزیر دولت جدید لیبی نیز بر نیاز کشورش به دریافت حمایت‌های بین‌المللی و داخلی تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، جان کری، وزیر خارجه آمریکا و 24 دیپلمات دیگر که به وین سفر کرده‌اند در بیانیه‌ای مشترک، حمایت خود را از همکاری با دولت توافق ملی لیبی و کشورهای همسایه برای مقابله با خطر سازمان‌های جنایتکار اعلام کردند؛ سازمان‌هایی که در همه اشکال قاچاق ازجمله قاچاق انسان، منطقه مدیترانه را تهدید می‌کنند. در این بیانیه آمده است: دولت وحدت ملی در تلاش است با ارسال درخواستی به کمیته تحریم‌های سازمان ملل، رفع تحریم‌های تسلیحاتی این کشور را خواستار شود تا به این وسیله بتواند سلاح‌های لازم و ادوات مقابله با گروه‌های تروریستی و مبارزه با داعش را تهیه کند و ما از این تلاش‌ها حمایت می‌کنیم، اما تحریم‌های ملل باید به صورتی برداشته شود تا سلاح‌های مرگبار در اختیار گروه‌های افراطی قرار نگیرد. جان کری، ضمن گوشزد خطرهای تروریستی برای لیبی گفت: داعش تهدید جدیدی علیه لیبی محسوب می‌شود و مقابله با آن امری ضروری است. وی ادامه داد: دولت توافق ملی تنها نهادی است که می‌تواند همه کشور را متحد و هماهنگی لازم را بین نهادها و گروه‌های مسلح برای شکست داعش ایجاد کند.

وزیر خارجه آمریکا از پارلمان لیبی خواست به دولت فایز السراج رای اعتماد دهد و در عین حال تصریح کرد: جامعه جهانی کسانی را که علیه دولت توافق ملی بایستند، مجازات خواهد کرد. فایز السراج،‌ نخست‌وزیر جدید لیبی هم در این نشست تصریح کرد: وضع اقتصادی و اجتماعی لیبی بسیار بد است و تحمل هیچ مانوری را ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر