jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۹۰۵۷۶۷   ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۵۶

بانک مرکزی اعلام کرد

آخرین قیمت ۱۱ گروه مواد خوراکی

در هفته گذشته قیمت تخم مرغ 1.5 درصد، میوه‌های تازه 4.1 درصد، سبزی‌های تازه 8.4 درصد، گوشت قرمز 0.1 درصد و گوشت مرغ 4.7 درصد کاهش یافت.

آخرین قیمت ۱۱ گروه مواد خوراکی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بانک مرکزی، تغییرات قیمت بهای 11 گروه کالایی در هفته منتهی به 24 اردیبهشت ماه امسال منتشر شد.

در هفته مورد بررسی قیمت لبنیات و چای بدون تغییر بود اما تخم مرغ 1.5 درصد، میوه‌های تازه 4.1 درصد، سبزی‌های تازه 8.4 درصد، گوشت قرمز 0.1 درصد و گوشت مرغ 4.7 درصد کاهش داشت.

در هفته گذشته فقط قیمت گروه حبوب که شامل نخود، لپه نخود، عدس، لوبیا چیتی، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید و لوبیا قرمز است، در مجموع 1.3 درصد رشد داشته است.

لبنیات و تخم‌مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم‌مرغ معادل 1.5 درصد کاهش داشت و شانه‌ای 70 هزار تا صد هزار ریال فروش می‌رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج قیمت تمام اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب بهای لپه، نخود معادل 0.5 درصد، عدس،و لوبیا سفید هر یک 0.1 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.3 درصد تا 11.0 درصد افزایش یافت.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیرنظر شهرداری لیمو شیرین عرضه نمی‌شد و هلو عرضه کمی داشت.

سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد.

میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می‌نموند که در گروه میوه‌های تازه بهای سیب قرمز و سیب زرد تخم لبنان به ترتیب معادل 0.1 درصد و 1.8 درصد و لیمو شیرین 24.0 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 1.2 درصد تا 21.7 درصد کاهش داشت.

در گروه سبزی‌های تازه بهای سبزی‌های برگی معادل 0.1 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 2.4 درصد تا 18.2 درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش، بهای گوشت گوسفند معادل 0.1 درصد و گوشت مرغ 4.7 درصد کاهش داشت و قیمت گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند و روغن نباتی مایع هر یک معادل 0.1 درصد افزایش یافت. قیمت شکر، چای خارجی و روغن نباتی جامد ثابت بود.

گروه کالایی درصد تغییر نسبت به هفته قبل درصد تغییر نسبت به هفته مشابه ماه قبل درصد تغییر نسبت به هفته مشابه سال قبل
لبنیات 0 0 4.9
تخم مرغ 1.5- 6.7- 4.5
برنج 0 3.3 21.7
حبوب 1.3 1.9 32
میوه‌های تازه 4.1- 8.4- 21-
سبزی‌های تازه 8.4- 17.2- 8.7-
گوشت قرمز 0.1- 1.8- 4.2
گوشت مرغ 4.7- 1.9 19.9-
قند و شکر 0.1 0.4- 15.6
چای 0 0 14.7
روغن نباتی 0.1 0.1- 0.2-
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر