jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۷۶۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

محمد بنا را بحق چهره اول سال‌های اخیر کشتی ایران می‌دانند، مردی کاربلد که همگان اوج هنر او را در المپیک لندن دیدند و به همان نسبت محبوبیتش چند برابر شد، اما افسوس که هیچ گلی بی‌خار نیست، هرچقدر هم خوشبو باشد!

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی 30 و 31 اردیبهشت باید شاگردانش را در رقابت‌های جام جهانی تهران روی تشک بفرستد که در روزهای گذشته بازهم ساز جدایی کوک کرد و موجی از نگرانی و البته حاشیه را وارد کشتی کرد. گرچه چند روز بعد عنوان کرد نظرش برگشته و تیم ملی را پیش از المپیک رها نمی‌کند، با این حال این قبیل اظهار‌نظرها هرچقدر هم ریشه در واقعیت کمبودها و نداری‌های اردوی تیم ملی کشتی داشته باشد، چندان شایسته مردی نیست که علاقه‌مندانش موفقیت‌های احتمالی کشتی فرنگی را به زلف او گره می‌زنند!

منتقدان و موافقان محمد بنا بخوبی می‌دانند که او هر وقت از کمبود ‌امکانات گفته، در وهله اول مرادش تامین مادی همکاران و شاگردانش بوده؛ خواسته‌ای که مطمئنا بحق است و باید شامل حال همه افتخارآفرینان و زحمتکشان ورزش شود. با این حال نوع مطرح کردن این خواسته‌ها و توجه به پیامد اظهار‌نظرها، انتظاری است که از یک مربی بزرگ می‌رود. آقای خاص کشتی در حالی می‌گوید که در شرایط مختلف طبیعی است انسان اظهار نظرهای متفاوتی داشته باشد که خود او بیش از هر کسی می‌داند یک شهروند معمولی نیست و سرمربی تیم ملی است و اظهار‌نظرش ممکن است حاشیه مخرب برای کشتی ایجاد کند.

پست‌های محمد بنا در فضای مجازی در روزهای گذشته بخوبی نشان می‌داد او از انتقادها بشدت آزرده‌خاطر است و در رسانه‌ها هم این نکته را به زبان آورد. این رویه سرمربی تیم ملی هم مورد نقد است، چرا که قرار نیست سرمربی تیم ملی به انتقادهای کارشناسان و حتی کسانی که او آنها را دشمن خود می‌داند واکنش تهاجمی داشته باشد و هیچ انتقادی را نپذیرد. شاید زمان انتقادها درست نبوده و شاید برخی قصد و غرضی داشته باشند، اما برای مردی این چنین محبوب، شایسته است در چنین شرایطی هم بر اعصاب خود مسلط بوده و انتقادها را بپذیرد!

محمد بنا باید بداند چه در ر یو 2016 بسان لندن 2012 شاگردانش درخشش خیره کننده‌ای داشته باشند و چه نتایج دور از ذهنی کسب کند بازهم از مردان تاریخ ساز ورزش ایران باقی خواهد ماند .

چرا که همگان می دانند ورزش به تبع دیگر بخش های کشور، ماه ها و بلکه سال های سختی را به لحاظ تنگنای اقتصادی پشت سر گذاشته و طبیعی است که در شرایط تنگنای مالی نباید خیلی هم انتظارات را بالا برد. با وجود مردان بزرگ ورزش ایران که گاه در شرایط سخت، غیر ممکن‌ها را ممکن ساخته اند، می توانند در المپیک ریو هم با وجود همه سختی هایی که بر آنها گذشته و می گذرد نتایج خوبی کسب کنند ، مردان بزرگی که محمد بنا قطعا یکی از آنهاست .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر