jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۶۴۱ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی با بیان این که ایران به علت تعداد جراحی‌های زیبایی نسبت به جمعیت خود، در رتبه چهارم دنیا قرار دارد، گفت: 10درصد شکایات اعلام شده از آمار بالای شکایات مربوط به جراحی زیبایی بینی و 90 درصد بقیه مربوط به تکنیسین‌ها و پزشکان رشته‌هایی است که بدون داشتن تخصص لازم به حوزه جراحی پلاستیک وارد شده‌اند.

دکتر سیدابوالحسن امامی در گفت‌وگو با برنامه «نبض» شبکه خبر با تاکید بر این که سن انجام عمل زیبایی 17 سالگی به بعد است، اظهار کرد: در زمینه جراحی‌های پلاستیک بارها دیده شده است تکنیسین‌های اتاق عمل با یک پزشک قرارداد می‌بندند. به این صورت که بیمار را با نام پزشک جذب می‌کنند و خود آنها جراحی پلاستیک برای بیمار انجام می‌دهند و یک درصدی از درآمد خود را به آن پزشک می‌پردازند، بنابراین جراحی‌هایی با این شیوه، با قیمت پایین تر و خطر بالاتر انجام می‌شود. بر این اساس، مردم قبل از هر عمل جراحی باید با مراجعه به وبگاه نظام پزشکی، نام پزشک مورد نظر را جستجو کنند و از تخصص وی مطمئن شوند.

وی با بیان این که انجام پیکر‌تراشی توسط افراد ناکارآمد سبب‌سوختگی‌های جبران‌ناپذیری می‌شود، گفت: تصور مردم از لیپولیزر برای کاهش وزن اشتباه است و این وظیفه پزشکان است که اطلاع‌رسانی درست داشته باشند و مراجعه‌کنندگان هم قبل از هر کاری، تحقیقات لازم را انجام دهند و تحت نظر متخصص همان حوزه، کار مورد نظر را انجام دهند. فراموش نکنید لیپو لیزر برای کاهش وزن نیست و ربطی به چاقی ندارد، بلکه برای کاهش چربی‌های موضعی در افراد با شرایط خاص است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر