jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۶۲ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بوکان از ندامت شکارچی قدیمی و کهنه‌کار زنده‌گیر کبک در این شهرستان بعد از 65 سال خبر داد.

محمد احمدی در مصاحبه با ایرنا گفت: یک شکارچی قدیمی و کهنه‌کار زنده‌گیر کبک که مدت 65 سال در کار زنده‌گیری کبک فعالیت داشت، از کار خود پشیمان شده و پرنده‌های خود را تحویل اداره حفاظت محیط‌زیست بوکان داد.

وی افزود: این شخص از شکارچیان قدیمی بوکان بوده و در خرید و فروش کبک نیز فعالیت داشت و فروش کبک‌ها را براساس معیارهای خاص خود در بوکان تعیین می‌کرد.

احمدی با بیان این که این فرد از کار خود پشیمان شده است، اظهار کرد: این شکارچی پس از مراجعه به اداره حفاظت محیط‌زیست بوکان اعلام آمادگی کرد در یک اقدام زیست‌محیطی کبک‌های در بند خود را آزاد کرد.

وی گفت: این شکارچی کهنه‌کار ده قطعه کبک خود را همراه با ادوات صید و شکار تحویل اداره حفاظت محیط‌زیست داد. احمدی گفت: کبک‌های تحویلی ازطرف شکارچی کهنه‌کار بوکانی در یکی از زیستگاه‌های اصلی این پرنده در طبیعت رهاسازی شد.

سال گذشته نیز 30 شکارچی کبک در اقدام طبیعت‌دوستانه از شکار کبک دست برداشته و ادوات صید و قفس‌های زنده‌گیری کبک را نیز به آتش کشیدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر