jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۹۰۴۱۹۸ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۲:۰۳

اشتوتگارت یا وردربرمن؛ کدام تیم سقوط می‌کند؟

شب وداع با بوندس‌لیگای 1

پرونده رقابت‌های این فصل بوندس‌لیگا در حالی امشب با انجام 9 بازی همزمان بسته می‌شود که تنها علامت سوال جدول بوندس‌لیگا به تیم‌های سقوط‌کننده مربوط است.

شب وداع با بوندس‌لیگای 1

بایرن مونیخ هفته گذشته با رسیدن به امتیاز 85 برای چهارمین فصل متوالی قهرمان فوتبال آلمان شد و تیم‌های بورسیا دورتموند و بایرلورکوزن نیز که 77 و 57 امتیازی هستند با قرار گرفتن در رده‌های دوم و سوم جدول، سهمیه حضور در لیگ قهرمانان را به دست آوردند. تیم چهارم جدول هم بورسیا مونشن گلادباخ 52 امتیازی است که در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان حضور پیدا خواهد کرد.

بعد از گلادباخ سه تیم 49 امتیازی ماینتس، هرتابرلین و شالکه هستند که با توجه به تفاضل گل پایین شان تهدیدی برای عنوان چهارمی گلادباخ محسوب نمی‌شوند. با این حال این سه تیم برای کسب مجوز صعود مستقیم به لیگ اروپا با یکدیگر رقابت دارند. دو تیمی که در رده‌های پنجم و ششم قرار بگیرند در مرحله نهایی لیگ اروپا حاضر خواهند بود، اما تیم هفتم باید در پلی آف این تورنمنت اروپایی شرکت کند.

در پایین جدول اما، اوضاع پیچیده‌تر است. هانوفر بعد از 14 سال سقوط کرده، اما اشتوتگارت با 33، وردربرمن با 35 و اینتراخت فرانکفورت با 36 امتیاز آخرین شانس خود را برای بقا جستجو می‌کنند. چیزی که حساسیت را دوچندان می‌کند بازی رودرروی وردربرمن و اینتراخت است. برنده این بازی در بوندس‌لیگای یک باقی ماند، اما مساوی، حکم به بقای اینتراخت می‌دهد. اشتوتگارت هم تنها در صورتی از سقوط فرار می‌کند که وولفسبورگ را در خانه حریف ببرد و منتظر شکست وردربرمن مقابل اینتراخت باقی بماند. اشتوتگارت و وردربرمن در 35 سال اخیر همواره در بوندس‌لیگای یک حضور داشتند، اما فصل آینده قطعا یکی از این دو تیم باید به بوندس‌لیگای 2 برود.

برنامه هفته پایانی بوندس‌لیگا

شنبه 25 اردیبهشت

آگزبورگ ـ هامبورگ، بایرلورکوزن ـ اینگولشتاد، بایرن مونیخ ـ هانوفر، بورسیا دورتموند ـ کلن، دارمشتاد ـ بورسیا مونشن گلادباخ، هوفتهایم ـ شالکه، ماینتس ـ هرتابرلین، وردربرمن ـ اینتراخت فرانکفورت، وولفسبورگ ـ اشتوتگارت (ساعت 18)

رضا پورعالی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر