jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۶۰۴ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

داشتن فیلم پشت صحنه اصولا چیز خوبی است و آدم باید از پشت صحنه تمام اتفاقات زندگی‌اش فیلم داشته باشد. حالا از جلوی صحنه هم فیلمی نداشتید، مهم نیست. این همه فیلم از جلوی صحنه زندگی‌تان گرفته‌اید به چه دردی خورده است.

همه آنها را یا بعد از مدتی پاک کرده‌اید یا کسی دستش خورده و اشتباهی پاک شده است، اما فیلم پشت صحنه هیچ وقت پاک نمی‌شود. همیشه هستند آدم‌هایی که زود قضاوت می‌کنند و بعدش شما باید فیلم پشت صحنه را به آنها نشان بدهید تا از قضاوت خود شرمنده شوند.

مثلا شما با کسی دست به یقه شده‌اید. یکی پیدا می‌شود و می‌گوید: خجالت بکشید. دو تا آدم گنده که دعوا نمی‌کنند، آن وقت شما می‌توانید آن بنده خدا را کناری بکشید و به او بگویید زود قضاوت کردی برادر. ما دو تا دوست هستیم که داریم ادای دعوا را درمی‌آوریم. بعد گوشی تلفن همراهتان را از جیبتان بیرون بکشید و بگویید: این هم سندش و بعد فیلمی که از قبل یا بعد، با درونمایه تمرینی از سناریو دعوا تهیه کرده‌اید، به آن آدم زود قضاوت‌کن نشان بدهید. بعد او از خودش خجالت می‌کشد و می‌رود در افق محو می‌شود و شما دوباره سمبل اخلاق و انسانیت می‌شوید.

حالا می‌توانید یک دل سیر همدیگر را کتک بزنید، بدون این‌که هیچ آدم عجول و زود قضاوت‌کنی مزاحم شما شود. امان از دست این زود قضاوت‌کنندگان که نمی‌گذارند، آدم یک دل سیر شوخی کند و حال بقیه را بگیرد.

علیرضا لبش

جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر