jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۰۰۲۷۳   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۴۹

شرکت سونی با ثبت اختراع جدید یکی از ایده‌های جالب فیلم‌های علمی و تخیلی را عملی کرده است؛ ساخت لنز چشمی که قادر به تصویربرداری ویدئویی از محیط اطراف باشد.

لنزهای چشمی دوربین شدند

به گزارش جام جم آنلاین، لنزهای جدید مجهز به نمایشگرهای الکترونیکی آلی هستند که با قراردادن آنها بر روی چشم مشاهده ویدئو، تصاویر و دیگر اطلاعات ممکن می شود.

لنزهای یاد شده دارای ابزار ضبط ویدئو هم هستند که به کاربران امکان ضبط تصاویر محیط اطراف را می دهند. نکته جالب در این زمینه فوکوس خودکار در زمان تصویربرداری است. همچنین از برخی قابلیت های دوربین های فیلم برداری مانند زوم کردن، تنظیم میزان نوردهی و ... هم برخوردارند. کاربران می توانند کیفیت ویدئوهای تهیه شده را نیز به میل خود تغییر دهند.

کنترل تصویربرداری با این لنزها از طریق پلک زدن صورت می گیرد. به عنوان مثال؛ می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که با پلک زدن برخی فریم های یک ویدئو حذف گردد.

این لنزها حتی دارای ژیروسکوپ هم هستند تا بتوانند گردش سر کاربر را تشخیص داده و تنظیمات ضروری را برای تصویربرداری درست اعمال کنند. ضمناً برای تامین انرژی مورد نیاز این لنزها از روش القای الکترومغناطیسی استفاده می شود.

سونی تنها شرکتی نیست که چنین فناوری را ابداع کرده است. سامسونگ و گوگل هم به دنبال ساخت لنزهای چشمی با توان تصویربرداری ویدئویی هستند. دانشمندان سوئیسی موسسه فدرال فناوری این کشور هم لنزهای تماسی با قابلیت زوم 2.8 ابداع کرده اند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها