jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۸۸۶۰۶۹ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۰

عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: معتقدیم گفتمان درمانی ها، تا اندازه ای مفید است و جواب می دهد.

سوئیفت عملیاتی نشده است

به گزارش جام جم آنلاین، اسد الله عسکر اولادی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: تعداد زیادی ال سی از طرف ما گشایش شده اما این گشایش ها به معنی این نیست که در طرف تجاری ما هم عملیاتی شده باشد.

وی اضافه کرد: اصطلاحی در روابط بانکی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک ها باید مورد اعتماد بانک های خارجی قرار گیرند و اگر ال سی باز شود در کشور مقصد هم اعلام و کالا حمل شود بانک مقصد باید هزینه را به طرف تجاری ما بدهد و از ما بگیرد اما چون همدیگر را قبول ندارند ال سی ها عملیاتی نشده است.

عسکراولادی گفت: همچنان انتقال ارز میسر نیست زیرا بانک های اروپایی همچنان تحت تاثیر بانک های آمریکایی، رابطه خود را با بانک های ایرانی عادی نکرده اند و بانک های ایرانی را قبول ندارند.

وی افزود: بانک های اروپایی منتظرند تحریم اصلی که جریمه آمریکایی ها وضع شده بر روابط بانکی با بانک های ایرانی است رفع شود ضمن اینکه بانک های ما هم باید وضع مالی خود را با بانک های اروپایی شفاف کنند.

عسکر اولادی گفت: فقط در دو تا سه مورد که مربوط به لوازم یدکی اتومبیل است گشایش های ال سی با سوئیفت انجام شده است آن هم به این علت که آنها ناچار بودند کالای خود را به فروش برسانند.

وی افزود: گشایش ها از طرف ما انجام شده اما عملیاتی نشده که فکر می کنم اردیبهشت سال آینده ارائه خدمات سوئیفت عملیاتی خواهد شد.

عسکراولادی گفت: از آنجا که باید با دولت تعامل کنیم چیزی نمی گوئیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر