زن جوان دوان دوان به خانه برمی‌گردد، کلید می‌اندازد و در را باز می‌کند. ساعت 5 بعدازظهر است و هوا رو به تاریکی می‌رود. او بدون معطلی داخل ‌شده، چراغ‌ها را روشن می‌کند، لباس خانه می‌پوشد و مشغول انجام کارهای خانه می‌شود.
کد خبر: ۸۷۵۹۸۰
همراهم باش تا همیشه

به گزارش جام جم آنلاین، تا همین نیم ساعت پیش سر کار بود، اما به محض تعطیل شدن از محل کار با تمام قوا به سمت خانه حرکت کرد تا هرچه زودتر برسد و دست به کار انجام کارهای آشپزی و رفت و روب شود.

سه ساعت دیگر شوهرش به منزل می‌رسد و تا آن وقت باید خانه کاملا تمیز و مرتب شده باشد و شامی گرم و خوشمزه بر روی اجاق گاز آماده باشد.

مهم نیست که او خسته است یا نه، آنچه اهمیت دارد گرمی کانون خانواده‌اش است که با آمدن همسر و بچه‌ها گرم‌تر می‌شود.

دستمالی در دست می‌گیرد و روی میزها را گردگیری می‌کند. لباس‌هایی که دیشب بر رخت‌آویز آویزان کرده و الان خشک شده را تا می‌کند و در کمد می‌گذارد.

سپس به آشپزخانه می‌رود تا خورش را بار بگذارد و برنجش را آبکش کند. پس از انجام این دو کار در فاصله‌ای که غذا آماده شود میز اتو را می‌آورد و لباس‌های شسته شده چروک را اتو می‌کند.

همه چیز که مرتب شد مشغول درست کردن سالاد می‌شود که صدای کلید انداختن شوهرش در قفل خانه را می‌شنود.

با خوشحالی به سمت در می‌رود و به شویش خسته نباشید می‌گوید‌. مرد بعد از شستن دست و صورت و عوض کردن لباسش روی مبل می‌نشیند و کنترل تلویزیون را به دست می‌گیرد.

زن استکانی چای به او می‌دهد و درحالی که نگاهش همچنان به قاب تلویزیون است، چای را تحویل می‌گیرد و می‌نوشد.

در خانه همسایه بغلی وضع برعکس است. آنجا هم زن و شوهری شاغل زندگی می‌کنند اما برعکس این خانواده به یکدیگر احترام می‌گذارند و نقاط ضعف یکدیگر را با نقاط قوت خود پر می‌کنند.

زن که از محل کار تعطیل می‌شود نیازی ندارد دوان دوان به خانه برگردد. او به آرامی مسیر را طی می‌کند، به خانه که برمی‌گردد دقایقی را استراحت می‌کند و سپس برای پختن شام به آشپزخانه می‌رود.

نیازی نیست که او خانه را گردگیری کند چون همسرش هفته‌ای یک‌بار این کار را انجام می‌دهد. مرد می‌داند که همسر شاغلش بار سنگینی بر دوش دارد و به همین دلیل مرتب کردن خانه و امور مربوط به بچه‌ها اعم از مدرسه بردن یا مراجعه به پزشک را برعهده گرفته است.

زن هم قدر محبت‌های شوهرش را می‌داند به همین دلیل بخشی از حقوقش را به پرداخت قبوض خانه اختصاص داده و با بخش دیگر تهیه پوشاک خود و فرزندش را به‌عهده گرفته است.

مرد از همکاری همسرش راضی است و زن هم قدر محبت‌های مردش را می‌داند.

هنگام مهمانی دادن زن و مرد در کنار هم کار می‌کنند، وقت تمیزی و خانه‌تکانی هر دو دست به دست هم می‌دهند و زمان خرید مایحتاج زندگی هیچ یک آن دیگری را تنها نمی‌گذارد.

برخلاف همسایه بغلی نهال عشقی که روز پیوند ازدواج به دست زن و مرد کاشته شد با‌توجه هردوی آنها روز به روز ریشه دواند و تناور شد.

فرزندان هم ویژگی‌های والدین را یاد می‌گیرند و خانواده هر روز کامل‌تر از دیروز می‌شود. هیچ مشکلی نمی‌تواند در این خانواده به معضلی اساسی تبدیل شود، زیرا تمام اعضای خانواده با یکدیگر دست یاری می‌دهند و آن مساله را حل می‌کنند.

گذشته، حال و آینده آنها شیرین است. همه چیز بخوبی پیش می‌رود و تمام اتفاقات به خوشی و خرمی رخ می‌دهند.

زندگی آنها انسانی و زیباست. چه کسی می‌گوید کار کردن و تلاش برای اداره امور زندگی فقط به عهده مرد است؟ زن خانه هم باید تا جایی که می‌تواند به اقتصاد خانه کمک کند‌.

اگر شاغل هم نیست می‌توان با انجام امور هنری کمک خرج خانواده شد. چه کسی گفته گردگیری و جارو کشیدن فقط وظیفه زن است، زن شاغل اگر همکاری همسرش را نداشته باشد، کم می‌آورد.

زندگی امروز اقتضا می‌کند زن و شوهر پا به پای هم برای اداره زندگی و تربیت فرزندان همکار، رفیق و یارو همراه هم باشند. آن وقت است که زندگی شیرین می‌شود؛ به شیرینی عسل.

ضمیمه چاردیواری

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها