به کمک ابزارهای هوشمند Sonoff و Slampher می‌توانید از راه دور لامپ‌ها و وسایل الکترونیکی مختلف را حتی زمانی که خارج از خانه هستید، کنترل کنید.
کد خبر: ۸۶۲۹۰۹

این ابزارهای هوشمند از طریق وای ‌فای با لامپ‌ها و وسایل مختلف ارتباط برقرار می‌کنند و به‌این‌ترتیب می‌توانید با نصب اپلیکیشن اختصاصی آنها روی گوشی هوشمند خود، برای مثال براساس یک برنامه زمانبندی‌شده لامپ‌ها را خاموش یا روشن کنید یا از وضع ابزارهای الکترونیک در خانه اطلاعاتی کسب کنید. بر این اساس اطلاعات به‌دست‌آمده به‌واسطه این ابزارهای هوشمند به یک پلتفرم مبتنی بر پردازش ابری ارسال شده سپس از طریق گوشی هوشمند یا تبلت می‌توانید همه امور را از راه دور کنترل کنید.

یک دستیار رباتیک داشته باشید

این ربات اجتماعی که از ویژگی‌ها و خصوصیاتی شبیه انسان‌ها برخوردار است Andbbot نام دارد و می‌تواند با هر محیط و شرایطی به‌راحتی خود را تطبیق داده و در انجام امور روزمره به شما کمک کند. این ربات از توانمندی‌هایی برخوردار است که موجب می‌شود بتوانید از آن به‌عنوان یک دستیار ویژه برای انجام کارهای مختلف کمک بگیرید. همچنین این امکان وجود دارد که هر کاربر بتواند متناسب با نیازهای خود توانمندی‌های Andbot را ارتقا دهد. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این ربات توانایی او در انجام حرکات مختلف در دست و بازوست. به همین دلیل می‌تواند شبیه انسان‌ها، کارهایی مانند نگه‌داشتن اشیا در دست، کشیدن یا هل دادن و باز و بسته کردن در ظروف را انجام دهد و به‌خوبی از عهده انجام چنین کارهایی برآید.

هم کیف پول هم شارژر

با استفاده از Nomad می‌توانید علاوه‌بر داشتن کیف پول، از امکانات منحصربه‌فرد آن برای شارژ تلفن همراه خود نیز کمک بگیرید. این کیف پول از نظر شکل ظاهری شبیه کیف‌های معمولی است با این تفاوت که داخل آن یک باتری لیتیوم یونی فشرده تعبیه‌شده است که می‌تواند شارژ تلفن همراه شما را از صفر به 100 برساند. این کیف پول به‌گونه‌ای طراحی شده که حتی اگر باتری تعبیه‌شده در داخل آن شارژ کامل داشته باشد هیچ مشکلی را برای کارت‌های اعتباری داخل کیف ایجاد نمی‌کند. در این کیف برای کارت‌های اعتباری محفظه جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است که آنها را از هرگونه آسیب احتمالی حفظ می‌کند. این کیف پول ساده‌ترین راه برای همراه داشتن وسایل ضروری از جمله شارژر تلفن همراه شماست.

ترازوی همراه

ترازوی هوشمند Slate از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند شما متصل می‌شود. این ترازو می‌تواند هنگام خوردن موادغذایی مختلف درباره ویژگی‌های آن ماده غذایی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد و بنابراین شاید بتوان گفت نقش یک متخصص تغذیه شخصی را برای شما ایفا می‌کند. وقتی ماده غذایی را روی سطح این ترازو قرار می‌دهید از طریق یک نرم‌افزار یا APP اختصاصی اطلاعات مختلفی از میزان کالری مصرفی و وزن غذا یا میزان چربی، پروتئین و کربوهیدرات آن ماده غذایی را روی سطح نمایشگر تلفن همراه شما نمایش می‌دهد. این ترازو به‌محض روشن شدن به‌طور خودکار با تلفن همراه شما ارتباط برقرار می‌کند. برای استفاده از این ترازو فقط کافی است ماده غذایی موردنظرتان را روی سطح آن قرار دهید تا اطلاعات تغذیه‌ای مربوط به آن را دریافت کنید. با یک بار شارژ کامل می‌توان برای مدت زمان یک ماه از آن استفاده کرد.

انگشتان شما ابزاری برای اندازه‌گیری

امروزه از ابزارها و فناوری‌های مختلفی برای اندازه‌گیری استفاده می‌شود. این ابزار اندازه‌گیری که می‌تواند نقش مهمی در سهولت انجام این کار داشته باشد Finger نام دارد. به‌این‌ترتیب دیگر برای اندازه‌گیری به مترهای نواری یا هر ابزار دیگری مانند خط‌کش نیاز ندارید و می‌توانید با استفاده از دو ابزار بسیار ساده که روی انگشتان دست قرار می‌گیرند، فاصله بین دو نقطه موردنظر خود را اندازه‌گیری کنید. حتی این امکان وجود دارد که بتوانید فاصله اندازه‌گیری شده را براساس مقیاس‌های مختلفی مشاهده کنید یا حتی از این ابزار ساده برای اندازه‌گیری یا محاسبه حجم هم استفاده کنید. تا زمانی که دو قسمت این ابزار در مقابل همدیگر قرار گیرند و به‌اصطلاح بتوانند همدیگر را ببینند هیچ محدودیتی برای استفاده از آنها وجود ندارد. در مواردی که فاصله موردنظر زیاد باشد باید یکی از آنها را روی انگشت خود و دیگری را روی انگشت فرد دیگر قرار دهید.

عصای سفید با قابلیت تشخیص چهره افراد

این عصای هوشمند در کنار داشتن قابلیت‌هایی که می‌تواند راه رفتن را برای افراد نابینا تسهیل کند، به یک دوربین و همچنین یک نرم‌افزار تشخیص چهره مجهز است. به‌این‌ترتیب فردی که این عصای سفید را در دست می‌گیرد می‌تواند هنگام راه رفتن در خیابان چهره افراد آشنا را از میان افرادی که در خیابان در حال تردد هستند تشخیص دهد. مجموعه‌ای از چهره‌های افراد آشنا به‌عنوان داده‌های اولیه در سیستم نرم‌افزاری این عصا ثبت شده است که از این اطلاعات برای شناسایی و تشخیص چهره افراد استفاده می شود و به‌محض شناسایی یک فرد آشنا، این موضوع از طریق گوشی که در گوش فرد قرار دارد به او اطلاع داده می‌شود. این عصای هوشمند توسط گروهی از محققان دانشگاه بیرمنگام طراحی شده که وحید رفیق از محققان ایرانی سرپرستی این تیم تحقیقاتی را به‌عهده داشته است. این عصا به یک سیستم موقعیت‌یاب جغرافیایی یا GPS نیز مجهز است که می‌تواند عبور و مرور این افراد را تسهیل کند.

شما هم می‌توانید خودروی هوشمند داشته باشید

با استفاده از این فناوری که CarDroid نام دارد می‌توانید به‌سادگی یک خودروی معمولی را به خودرویی هوشمند تبدیل کنید. این دستگاه بر سیستم‌عامل اندروید مبتنی است و قابلیت‌های متعددی را به مجموعه امکانات خودروی شما اضافه می‌کند. با استفاده از این گجت می‌توانید رفتارهای راننده را هنگام رانندگی تحت نظر قرار دهید، در شرایط اضطراری پیام‌های ضروری را دریافت کنید، از خودروی خود در برابر سرقت احتمالی مراقبت کنید و از همه مهم‌تر به هرگونه اطلاعات ضروری درباره خودروی خود دسترسی داشته باشید. همه این کارها به کمک برنامه پیچیده‌ای انجام می‌شود که برای ذخیره و شبیه‌سازی داده‌ها به یک پلتفرم مبتنی بر پردازش ابری متصل است. این دستگاه همه اطلاعات به‌دست آمده از تجزیه و تحلیل داده‌های دریافتی را به یک حساب کاربری شخصی ابری ارسال می‌کند. به این ترتیب به محض این که هر اتفاقی برای خودرو افتاد بلافاصله به این حساب کاربری پیام هشدار ارسال می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها