jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۸۹۲۷   ۰۳ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

افرادی که بنا به برخی دلایل اقدام به سقط غیرقانونی جنین می‌کنند، آگاه باشند چنانچه این سقط‌‎ها در محل‌های غیرایمن و غیربهداشتی انجام شود، عوارض خطرناکی را برای مادر به همراه خواهد داشت.

دکتر انیس نانکلی، متخصص زنان و زایمان در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: انجام این نوع سقط‌های غیرقانونی معمولا با عفونت همراه است و در برخی موارد حتی خطر مرگ مادر را به همراه دارد. خونریزی‌های شدید و سوراخ شدن رحم نیز از دیگر عوارض این اقدام است و این امکان وجود دارد که به دلیل عوارض ایجاد شده، رحم هم از بین برود و پزشک برای معالجه این عوارض مجبور به برداشت رحم شود. وی تاکید کرد: البته زمانی که ادامه بارداری سلامت و جان مادر را تهدید کند یا زمانی که جنین ناهنجاری داشته باشد، انجام سقط درمانی توصیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر