jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۵۷۸۵۷   ۲۹ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۶:۴۳

فردی که با ظاهری آراسته و با شیوه‌ای خاص اقدام به سرقت از مغازه‌های طلافروشی می کرد در عملیات پلیسی کاراگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

سرقت طلا با طعم شیرینی!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۱۳ خرداد ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۲۰ سیدخندان به مأمورین اعلام کرد: فردی تحت عنوان خریدار به مغازه طلافروشی بنده در خیابان شریعتی – بالاتر از سیدخندان مراجعه کرد. وی در حالیکه کیف دستی و جعبه شیرینی اش را داخل مغازه گذاشته بود، به بهانه نشان دادن سرویس طلا به همسرش از مغازه خارج و در یک لحظه با به همراه داشتن سرویس طلا ناپدید شد.

تشکیل پرونده در پایگاه چهارم پلیس آگاهی

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مغازه به شیوه کش روی" و به دستور دادیار شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "شخصی برای خرید سرویس طلا و جواهرات به ارزش ۳۰ میلیون تومان با وضعیتی کاملا موجه و بسیار شیک، در طول چندین روز و به دفعات به مغازه بنده مراجعه کرد؛ این شخص مدعی شد که قصد خرید سرویس طلای مورد نظرش را دارد و به همین علت همسرش را نیز به همراه خود آورده اما به علت ناتوانی جسمی، همسرش قادر به حرکت نبوده و به همین علت در داخل ماشین نشسته است. این شخص در ابتدای ورود به مغازه یک جعبه شیرینی و یک کیف دستی حاوی مدارک شناسایی را همراه داشت؛ زمانیکه قصد داشت تا سرویس طلا را به همسرش در داخل ماشین نشان دهد، کیف مدارک و جعبه شیرینی را به امانت داخل مغازه گذاشت و حتی از من درخواست کرد تا مراقب کیف مدارک شناسایی وی باشم؛ من نیز با توجه به وضعیت کاملا آراسته، چندین نوبت مراجعه این شخص به مغازه و نهایتا [به تصور] در اختیار داشتن مدارک شناسایی و ...، سرویس طلای ۳۰ میلیون تومانی را در اختیار این شخص گذاشتم تا برای نشان دادن به همسرش از مغازه خارج کند".

شناسایی و دستگیری متهم

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر مراجعه چندین باره ی سارق به مغازه طلافروشی، به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته داخل مغازه و بویژه دوربین های پیش بینی شده در محدوده محل سرقت پرداخته و با بررسی دقیق آنها موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری متعلق به متهم شدند که این شخص هر بار خودرو را با فاصله از طلافروشی پارک و به مغازه مراجعه می کرد.

با شناسایی متهم "مهدی" (۴۰ ساله)، مخفیگاه وی در خیابان شهید عراقی شناسایی ۱۷ آبانماه دستگیر شد.

شناسایی تعداد دیگری از شکات

متهم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی، با شاکی پرونده روبرو و صراحتا به سرقت سرویس طلا از مغازه طلافروشی مالباخته اعتراف کرد؛ در شرایطی که متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت دیگری شده بود، کارآگاهان پایگاه چهارم با بررسی سوابق وقوع سرقت های مشابه از طلافروشی های سطح شهر تهران موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که متهم اقدام به سرقت طلا و جواهرات از آنها کرده بود.

یکی از مالباختگان پس از دعوت به پایگاه چهارم آگاهی، بلافاصله متهم را به عنوان سارق مغازه طلافروشی خود در میدان پالیزی – پاساژ اندیشه مورد شناسایی قرار داد و عنوان داشت: "متهم به مغازه طلافروشی من مراجعه و در درخواست یک عدد دستبند به وزن ۱۱۰ گرم و به ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را کرد؛ زمانیکه النگو را به ایشان دادم، در حالیکه مشغول صحبت با سایر مشتریان داخل مغازه بودم، این شخص در یک فرصت النگوی طلا را با یک النگوی بدلی کاملا مشابه جابجا و النگوی طلا را سرقت کرد".

در ادامه یکی دیگر از شکات پرونده نیز به نشانی خیابان مفتح شمالی مورد شناسایی قرار گرفت که متهم اقدام به سرقت انگشتر طلا از مغازه طلافروشی وی کرده بود.

کشف سکه های تقلبی

در ادامه رسیدگی به پرونده و بازرسی دقیق مخفیگاه متهم، کارآگاهان موفق به کشف دهها سکه ی قدیمی بدلی شدند؛ متهم در اظهارات اولیه بیان داشت که در یک مجلس عروسی اقدام به جمع کردن سکه ها از زیر پای عروس و داماد کرده اما در ادامه با تغییر اظهاراتش عنوان داشت که سکه ها را تحت عنوان سکه های زیرخاکی و تنها به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان!!، از یک مسافر در مسیر قم به تهران خریداری نموده است.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوه و شگرد سرقت ها از مغازه های طلافروشی و احتمال ارتکاب جرایم مختلف از سوی متهم و به جهت شناسایی سایر شکات احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخدان – خیابان ابوذر غفاری – بالاتر از بیمارستان رسالت - جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر