jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۸۴۰۰۹۵   ۰۶ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۲

یک متخصص طب سنتی گفت: «افراد با انواع مزاج‌های مختلف می‌توانند به ریزش مو گرفتار شوند.»

تراشیدن مو به تقویت آن کمک می‌کند؟

دکتر لیلا شیربیگی در گفت‌وگو با سلامانه با بیان مساله گفت: با توجه به اینکه افراد با انواع مزاج‌های مختلف می‌توانند دچار ریزش مو شوند، در نتیجه نمی‌توان از نظر طب سنتی برای همه افراد یک نسخه واحد پیچید و دستورات غذایی برای هر فرد، با توجه به مزاج او متفاوت است.

وی افزود: اغلب افراد بر این باورند که کوتاه کردن موی سر یا تراشیدن آن در تقویت موی سر تاثیرگذار است ولی از نظر طب سنتی این راهکارها تاثیری در تقویت موی سر ندارد.

عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران در نهایت در پاسخ به این سوال که استفاده از روغن‌های گیاهی مثل زیتون، کنجد، بادام، ‌نارگیل و... می‌تواند باعث تقویت مو شود یا نه، توضیح داد که داروهای موضعی در پایه‌های روغن‌های مختلف می‌توانند بر ریزش موی افراد از دیدگاه طب ایرانی موثر باشند. در کتب طب سنتی ایرانی به اثر مفید فراورده‌های مختلف گیاهی مانند بادام، کنجد، سیاه‌دانه و... اشاره شده است اما همان‌طور که گفته شد برای همه افراد نمی‌توان از یک گیاه خاص علی‌العموم استفاده کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها