jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۳۷۹۵۱ ۳۰ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۷

کبودی و گودی زیر چشم یک مسئله ارثی است که با استفاده از برخی کرم‌ها می‌توان آن‌ها را کم‌رنگ‌تر کرد.

خداحافظی با کبودی و گودی دور چشم
دکتر تهرانچی متخصص پوست و زیبایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به گودی و کبودی دور چشم گفت: کبودی و سیاهی دور چشم علامتی از زمینه‌های ارثی آلرژی است و افرادی که در خانواده سابقه آلرژی دارند بیشتر مستعد این مسئله هستند.
وی افزود: مسائلی از قبیل کشیدن سیگار، کم‌خوابی، تغذیه نادرست و استرس بیش از اندازه ممکن است تا حدی این سیاهی و گودی دور چشم را تشدید کنند اما آن چیزی که ثابت شده است سابقه آلرژی ارثی می‌باشد.
این متخصص پوست و زیبایی اظهار داشت: برای پیشگیری از تیرگی اطراف چشم شاید مرطوب نگه‌ داشتن پوست دور چشم و جلوگیری از خشکی آن بتواند تا حدی تأثیر مثبت داشته باشد هم‌چنین استفاده از شوینده‌های ملایم و کرم‌دار توصیه می‌شود.
وی بیان کرد: برای پیشگیری و یا درمان یک سری کارهای عملی هم وجود دارد که بسته به شدت و ضعف آن‌ها می‌تواند نتایج متفاوتی را داشته باشد مثل لیرزهای فراکشنال کربن دی اکسید یا لیزرهای فراکشنال اربیوم که می‌توانند تا حدودی به بهتر شدن قوام پوست نواحی دور چشم و کمی هم روشن شدن آن کمک کنند.
کرم‌های خاص دور چشم با خاصیت روشن‌کنندگی هم می‌توانند مفید باشند ولی در واقع شفاف شدن پوست دور چشم توسط کرم‌ها موقتی است و اگر استفاده نشوند تیرگی دور چشم دوباره به حالت اول برمی‌گردد اما درمان با انواع لیزرها ماندگاری بیشتری را خواهد داشت که باز هم نتیجه برای همگان یکسان نیست.
دکتر تهرانچی خاطرنشان کرد: برای گودی زیرچشم‌ها به ویژه گودی حاصل از زدن عینک‌های دائم کار خاصی نمی‌توان کرد و چون منطقه حساسی است از تزریق ژل و چربی در آن نواحی خودداری کنید و همچنین به دلیل عوارض جراحی دست به این کار نزنید فقط با کنار گذاشتن عینک می‌توانید تا حدودی گودی را کم کنید که باز هم قطعی نیست.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر