jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۲۶۰۲۹   ۲۴ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۳۰

اپل به عنوان بزرگترین شرکت فعال در عرصه فناوری اطلاعات در جهان در پیست «GoMentum Station» که ویژه آزمایش خودرو است، در حال ساخت خودروهای هوشمند برقی با امکان اتصال به اینترنت و شبکه های محلی است.

اپل خودرو خودران می سازد

مهندسان این شرکت در حال طراحی یک خودروی هوشمند هستند. شرکت Apple که از دیرباز به واسطه رایانه های مکینتاش و گوشی های آی فون موفقیت و محبوبیت جهانی یافته، در مجموعه «GoMentum Station» که ویژه تست خودرو است، در حال ساخت یک خودرو برقی هوشمند و خودران است لیکن مسئولان آن درباره نوع آزمایش انجام شده اطلاعاتی نداده اند.

این خودروهای هوشمند جدید با اتصال به اینترنت و شبکه های محلی قادر خواهند بود اطلاعات مختلف را با سایر ابزارها و وسایط نقلیه تبادل نمایند و در اختیار راننده قرار دهند.

طبق گزارش های رسیده اپل در یک محوطه بیش از 2000 هکتاری مشغول آزمایش هایی است که چندان تمایل ندارد در حال حاضر رسانه ای شود.

این محوطه مملو از گذرگاه ها، پیست ها و حتی خطوط ریلی متنوع است که گمانه مربوط به تحقیقات برای ساخت یک خودرو هوشمند توسط اپل را تقویت می کند. در حال حاضر مجموعه «GoMentum Station» در اختیار خودروسازی هوندا است.

گفتنی است، از ابتدای سال جاری میلادی خبر رسیده بود که اپل در حال توسعه خودروی الکتریکی و بدون راننده خود است اما هیچ کس تصور نمی کرد که این شرکت تا به اینجا پیش رفته باشد که بتواند محصول خود را در جاده ای مورد آزمایش قرار دهد.

حال به گزارش روزنامه گاردین این شرکت آمریکایی اکنون در مرحله تست اتومبیل خودران خود قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، در ماه فوریه نیز یکی از کارمندان اپل به نشریه «Business Insider» گفته بود که شرکت متبوعش در حال کار بر روی پروژه ای است که می تواند تسلا را از دور رقابت خارج کند.

وال استریت ژورنال در ماه فوریه سال جاری و زمانی که خبر از توسعه خودروی اپل داد، عنوان نمود که نام این پروژه «Titan» است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل طی ماه های گذشته ملاقات های مختلفی با مقام های ارشد شرکت های مهم خودروسازی از جمله رئیس بخش تحقیقات مرسدس بنز داشته است.

همچنین گفته می شود کوک با رئیس شرکت فیات- کرایسلر مذاکره کرده و بازدیدی از خط مونتاژ خودروهای الکتریکی بی.ام .دبلیو در آلمان داشته است.

به زعم کارشناسان، این اقدام اپل برای عقب نماندن از قافله رقابت با رقیبانش است. زیرا اکنون شرکت های بین المللی دیگری مانند گوگل در عرصه تولید خودروهای هوشمند بسیار فعال هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر