jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۸۱۸۷۷۴ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۷:۱۵

احساس می‌کنید روز سخت و کسل‌کننده‌ای داشته‌اید و نگران و پر از تردید هستید؟ فکر می‌کنید در جنگل زندگی گم شده‌اید و راه فراری ندارید؟ بهترین کار در این شرایط، به کار بردن تکنیک تنفس است.

ذهن آرام با تکنیک تنفس

تمام توجهتان را از نگرانی و موضوعات ناراحت‌کننده، به نحوه نفس کشیدن متمرکز کنید.

عادی نفس بکشید؛ نه خیلی آرام و نه عمیق‌تر از حد معمول. تنها چیزی که فرق کرده، این است که دارید به نحوه نفس کشیدن خود توجه می‌کنید. ممکن است ذهنتان به جایی دیگر برود، اما ایرادی ندارد. آرام و ملایم، دوباره توجهتان را به تنفستان جلب کنید. هرزمان که افکارتان توجه شما را به خود جلب کرد، بدون معطلی دوباره به نفس کشیدنتان فکر کنید.

نفس کشیدن کار ملایمی است: هوا به نرمی در وجودتان پر می‌شود و به آرامی از بدنتان خارج می‌شود، بدون این‌که بیشتر مواقع متوجه و حتی نگران آن باشید.

وقتی به نفس کشیدنتان توجه کنید، می‌توانید با تمام وجود زمان حال را حس کنید و با خود بیندیشید که همه چیز روبه راه است. این لحظه خاص، زمانی است که نگرانی در آن راه ندارد.

هروقت نگرانی و ترس‌هایتان برگشت، فکر کنید که کاملا موقت است، درست مانند لحظه‌ای که ابرها می‌آیند و سپس می‌روند. اگر لحظه‌ای به نگرانی‌هایتان توجه کنید و اجازه دهید بروند، نمی‌توانند مشکل‌ساز شوند. به محض یادآوری نحوه تنفس‌تان می‌توانید درد آن نگرانی‌ها را فراموش و ذهنتان را آرام کنید.

حتی ممکن است درد و رنج‌ها مصرانه قدم به میان گذارند و شما را تنها نگذارند، اما با تکنیک تنفس صحیح و توجه به آن می‌توانید روح و روانتان را آسوده کرده، برای مشکلات آزاردهنده زندگی‌تان راه حل مناسب پیدا کنید.

بنابراین با توجه به نحوه نفس کشیدن و دور کردن ذهنتان از آشفتگی، راه‌حل‌هایی عالی برای مشکل خود پیدا خواهید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش