jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۸۱۸۷۷۰ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۱:۲۱

چهار، پنج ماه می‌شود که پینگ‌پنگ ایران توسط سرپرست اداره می‌شود، اما باید بگویم اداره این فدراسیون با سرپرست اثرات خوبی داشته است.

پینگ‌پنگ و یک راه‌حل

درواقع سرپرست فدراسیون با توجه به محدودیت‌هایی که ممکن است در تصمیم‌گیری‌های پایدار داشته باشد، اما در این مدت نشان داده در پی برداشتن گام‌های مثبت برای پینگ‌پنگ تا برگزاری مجمع انتخابات ریاست این فدراسیون است.‌ یکی از این برنامه‌ها برگزاری اردوها یا سفرهای ملی‌پوشان بوده و در کنار آن انتصاب بهروز جلالی به سمت دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ است. جلالی از خانواده پینگ‌پنگ و آشنا و آگاه به مسائل این ورزش است.

حضور افراد باتجربه از خانواده پینگ پنگ در این ورزش سبب می‌شود راهکارهای توسعه ای پینگ‌پنگ ارائه شده و بسترسازی مناسبی برای پیشبرد اهداف متعالی صورت گیرد .

با وجود این تغییرات و برنامه‌هایی که در پیش است به اعتقاد من سرپرست فدراسیون یا رئیس آینده که بر صندلی ریاست این فدراسیون به مدت چهار سال می‌نشیند، باید برای پینگ‌پنگ ایران گام‌های اساسی‌تری بردارد.

ما در چهار سال گذشته و با حضور رئیس فدراسیون، 93 اعزام به مسابقه‌های خارجی داشتیم که آمار قابل توجهی از نظر تعداد اعزام‌هاست. اگر این تعداد مسافرت را در چهار سال گذشته تقسیم کنید، می‌بینید پینگ‌پنگ، مراودات بین‌المللی داشته، اما خروجی این سفرها چه بوده است؟

تیم‌ها و ورزشکاران ما در آسیا نتایج خوبی نمی‌گیرند و در رقابت‌های جهانی پس از دو یا سه بازی به کشور بازمی‌گردند. این نتایج نشان می‌دهد‌ فقط اعزام‌های خارج از ایران دوای درد این ورزش نیست، زیرا ما باید در رده‌های سنی برنامه‌های پایه‌ای را دنبال کنیم.

به طور مثال بیاییم بازیکنان 13 یا 14 سال را با ارزیابی توانایی‌هایشان در گروه‌های متعدد تقسیم کنیم و سپس این گروه‌ها را به خارج از ایران بفرستیم. ‌ ترتیب دادن اردوهای یک یا دو ماهه در کشورهایی مانند ژاپن یا سوئد که صاحب‌سبک هستند به پینگ‌پنگ ایران کمک زیادی می‌کند. البته این حرکت باید تا سال‌ها بعد ادامه داشته باشد.

به جای یک بازی بین‌المللی که نتیجه‌ای هم ندارد، اردوی مشترک با بازیکنان صاحب سبک دنیا در بازه زمانی مناسب، افزایش تمرین و مسابقه در رده‌های سنی، مفید است.

مجید احتشام‌زاده

ملی‌پوش سابق ایران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر