jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۷۱۲ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

احساس می‌کنید روز سخت و کسل‌کننده‌ای داشته‌اید و نگران و پر از تردید هستید؟ فکر می‌کنید در جنگل زندگی گم شده‌اید و راه فراری ندارید؟ بهترین کار در این شرایط، به کار بردن تکنیک تنفس است.

تمام توجهتان را از نگرانی و موضوعات ناراحت‌کننده، به نحوه نفس کشیدن متمرکز کنید.

عادی نفس بکشید؛ نه خیلی آرام و نه عمیق‌تر از حد معمول. تنها چیزی که فرق کرده، این است که دارید به نحوه نفس کشیدن خود توجه می‌کنید. ممکن است ذهنتان به جایی دیگر برود، اما ایرادی ندارد. آرام و ملایم، دوباره توجهتان را به تنفستان جلب کنید. هرزمان که افکارتان توجه شما را به خود جلب کرد، بدون معطلی دوباره به نفس کشیدنتان فکر کنید.

نفس کشیدن کار ملایمی است: هوا به نرمی در وجودتان پر می‌شود و به آرامی از بدنتان خارج می‌شود، بدون این‌که بیشتر مواقع متوجه و حتی نگران آن باشید.

وقتی به نفس کشیدنتان توجه کنید، می‌توانید با تمام وجود زمان حال را حس کنید و با خود بیندیشید که همه چیز روبه راه است. این لحظه خاص، زمانی است که نگرانی در آن راه ندارد.

هروقت نگرانی و ترس‌هایتان برگشت، فکر کنید که کاملا موقت است، درست مانند لحظه‌ای که ابرها می‌آیند و سپس می‌روند. اگر لحظه‌ای به نگرانی‌هایتان توجه کنید و اجازه دهید بروند، نمی‌توانند مشکل‌ساز شوند. به محض یادآوری نحوه تنفس‌تان می‌توانید درد آن نگرانی‌ها را فراموش و ذهنتان را آرام کنید.

حتی ممکن است درد و رنج‌ها مصرانه قدم به میان گذارند و شما را تنها نگذارند، اما با تکنیک تنفس صحیح و توجه به آن می‌توانید روح و روانتان را آسوده کرده، برای مشکلات آزاردهنده زندگی‌تان راه حل مناسب پیدا کنید.

بنابراین با توجه به نحوه نفس کشیدن و دور کردن ذهنتان از آشفتگی، راه‌حل‌هایی عالی برای مشکل خود پیدا خواهید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر