jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۱۰۱ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران برای آن که در میان چهار تیم نهایی جهان قرار بگیرد،تنها چند دقیقه فاصله داشت اما این چند دقیقه را در حسرت پشت سر گذاشتیم تا تیمی که در برابر نام‌های بزرگی چون اسپانیا و برزیل خوب بازی کرده بود، در مقابل یک تیم پدیده چون تائیتی غافلگیر شود و این تیم را تا فینال بدرقه کند.

قبل از هر چیز باید به بازیکنان تیم ملی ساحلی ایران تبریک گفت، این تیم بی‌ادعا وارد مسابقات شد و آن‌قدر خوب کار کرد که ما را به مدعی قهرمانی در مسابقات رساند اما این سوال جدی بازهم خودش را نشان می‌دهد که چرا همواره انتهای همه تورنمنت‌ها برای ما با حسرت توام می‌شود. انگار که دیگر باید بپذیریم هرگاه یک تیم ایرانی یک کار بزرگ و یک پیروزی بزرگ به دست می‌آورد، پس از آن یک شکست ناباورانه هم در کار است .جام جهانی 2014 یادتان هست، ما اگر مثل آرژانتین و نیجریه بازی می‌کردیم، هیچ گاه به بوسنی آن گونه نمی‌باختیم یا در همین والیبال پس از پیروزی‌های بزرگ، همواره یک شکست ناباورانه کار را برای ما سخت می‌کند. این مساله در مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی هم رخ داد. شاید اگر آن انگیزه و تلاش بازی‌های قبلی در مقابل تائیتی هم در تیم ایران وجود داشت، اکنون تیم ایران در میان چهار تیم نهایی جای داشت و حتی شب گذشته بازی فینال را هم برگزار می‌کرد. تیم‌های ایرانی باید برای این پدیده که می‌توان به آن نام «تخلیه روانی» داد بیندیشند و باور داشته باشند یک تورنمنت تا آخرین روز، تا آخرین مسابقه و تا آخرین دقیقه هر مسابقه ادامه دارد و بازیکنان باید تا سوت پایان مسابقه برای دستیابی افتخار تلاش کنند وگرنه همواره سهم ما شروعی توفانی و پایانی همراه با حسرت خواهد بود.

مهیارآذر

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر