jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۱۷۳۲۹ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

هفته گذشته فردی که در یکی از شبکه‌های اینترنتی تلفن همراه اقدام به مزاحمت می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

چندی پیش یکی از شهروندان با در دست داشتن شکایتی به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد، فردی در یکی از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه برای وی مزاحمت ایجاد می‌کند که رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرارگرفت.

شاکی در تشریح ماجرا گفت: از مدتی پیش فردی ناشناس با پروفایل‌های متعدد در یکی از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه اقدام به ایجاد مزاحمت کرده و شماره تلفن همراهم را روی کامنت‌ها می‌گذارد و ادعا می‌کند شماره خودش است.

سرهنگ محمد قاسملو، رئیس پلیس فتای استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: پس از جمع‌آوری مستندات و بررسی‌های فنی و مهندسی اجتماعی فرد خاطی مورد نظر شناسایی و به محل پلیس فتا منتقل شد. متهم در اظهارات خود عنوان کرد: دخترم از اینترنت استفاده می‌کند و من از این موضوع‌ها بی‌اطلاعم. در ادامه دختر جوان به پلیس فتا احضار شد که در آنجا به مزاحمت برای شاکی به خاطر سرگرمی اعتراف کرد.

انتقام‌گیری زنانه

در پرونده دیگر نیز به جزئیات دستگیری شخصی می‌پردازیم که در کرمانشاه از طریق شبکه اجتماعی فیسبوک اقدام به هتک حرمت کرده بود.

پس از شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این که شخص ناشناسی با ایجاد پروفایل جعلی اقدام به فحاشی و هتک حیثیت خانواده وی کرده موضوع توسط ماموران انتظامی مورد بررسی قرار گرفت. ماموران پس از بررسی اظهارات شاکی با استفاده از شیوه‌های علمی، تخصصی و پلیسی متهم را شناسایی و پس از اخذ دستور قضایی متهم که یک زن بود در عملیاتی دستگیر کردند. متهم اعتراف کرد: بین من و خانواده شاکی اختلاف خانوادگی شدیدی وجود دارد و برای انتقامجویی دست به این اقدامات زده‌ام.

اخاذی با اطلاعات شخصی

در آخرین پرونده، شخصی که از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار اکاذیب و ارسال تصاویر خصوصی می‌کرد توسط کارشناسان پلیس فتای شهرستان ساوه دستگیر شد.

قربانی این پرونده به ماموران گفت: «از حدود شش سال قبل عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی بودم، در آن زمان با شخصی آشنا شدم و پس از گپ و گفت‌های فراوان اوایل امسال بنا به خواسته او در یک شبکه اجتماعی دیگر نیز عضو شدم، ایشان با اعتمادسازی و جلب اطمینان من اطلاعاتی را از بنده به دست آورد و پس از گذشت چند ماه اقدام به ارسال اطلاعاتم در فضای مجازی کرد و با تهدید قصد اخاذی از من را داشت.

با انجام بررسی‌های فنی و تحقیقات گسترده کارشناسان پلیس فتا، اطلاعاتی به‌دست آمد که موجب شناسایی و دستگیری متهم شد. پسر جوان به جرم خود با قصد اخاذی از شاکی اعتراف کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر