jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۸۱۶۵۹۲ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

من و همسرم یک مشکل داریم، از وقتی بچه‌ها بزرگ شده‌اند، نمی‌توانیم براحتی با هم ارتباط زناشویی داشته باشیم، یک شب یکی می‌خواهد درس بخواند، یک شب یکی دیگر می‌خواهد فیلم ببیند و خلاصه اصولا به مشکل بر می‌خوریم و این موضوع باعث می‌شود از هم دور شویم و زندگی‌مان سرد شود، چگونه می‌توانیم این مشکل را مدیریت کنیم؟

پاسخ مشاور: این مشکل بسیاری از زوج‌هاست که با بچه‌دار شدن ارتباط زناشویی‌شان کمرنگ می‌شود و برای آن باید فکری کنید، مثلا بعضی از بچه‌ها دوست دارند شب را منزل مادربزرگ خود باشند یا سفرهای کوتاه دونفره رفتن هم می‌تواند یک شب رویایی را برایتان ایجاد کند یا برنامه‌ریزی برای داشتن رابطه در ساعاتی که بچه‌ها مدرسه هستند هم کمک‌کننده است.

اما اگر همسرتان نگران حضور بچه‌ها و متوجه شدن آنها باشد، حق دارد و باید فکری برای آن بکنید.

می‌توانید گاهی فرزندتان را به جایی بفرستید. مثلا خانه دوست یا فامیل و یا هر برنامه‌ای که دوست دارند و خودتان چند ساعتی را تنها باشید. لازم نیست فقط به رابطه زناشویی در نصف شب فکر کنید، هر ساعتی می‌تواند مناسب باشد.

اما فراموش نکنید زندگی در هر زمانی و با توجه به مرحله‌ای که در آن قرار دارید الزامات خود را دارد، مثلا حضور بچه‌ها ممکن است دست و پاگیر باشد، اما شما می‌توانید صبح‌ها که آنها خواب هستند، معاشقه و رابطه جنسی را داشته باشید.

اما رمز زوج‌های همیشه عاشق این است که برای رابطه جنسی برنامه دارند. هم خودتان و هم همسرتان نشان دهید که این رابطه خیلی برایتان مهم است. سردمزاجی در رابطه جنسی هر روز که ادامه یابد شما را از یکدیگر بیشتر دور می‌کند. حال آن که برقراری رابطه زناشویی یکی از مهم‌ترین بخش روابط همسران است و در دین ما هم به آن سفارش شده است.

اگر نمی‌توانید برای حل این مشکل راه‌حلی بیابید توصیه می‌کنیم حتما از توصیه‌های یک مشاور بهره‌مند شوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر