jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۰۶۸۱۱   ۲۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

لیونل مسی، ستاره تیم آرژانتین از آمادگی بالای خود برای حضور در کوپا آمه‌ریکا گفت. ستاره آرژانتینی بارسا که بتازگی همراه خاویر ماسکرانو به اردوی تیم ملی آرژانتین در شیلی پیوسته است، با تاکید بر این که با آمادگی بالاتری نسبت به جام جهانی سال گذشته راهی مسابقات کوپا آمه‌ریکا شده است، گفت: این جام از اهمیت بالایی برای ما و دیگر کشورهای مدعی در قاره آمریکا برخوردار است و من دوست دارد در نهایت جام قهرمانی را با تیم ملی آرژانتین بالای سر ببرم.

مسی که در آستانه 28 سالگی است و 97 بازی ملی در کارنامه دارد، طی ده سال بازی در تیم ملی آرژانتین هیچ گاه با این تیم فاتح جام قهرمانی نشده است. مسی با اشاره به این طلسم افزود: باید بگویم کسب قهرمانی با آرژانتین برای من یک رویاست و به من انگیزه می‌دهد تا در رقابت‌های کوپا بهترین عملکرد را داشته باشم.

بهترین عناوینی که مسی با تیم ملی آرژانتین به دست آورده است نایب قهرمانی جام جهانی برزیل و نایب قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا 2007 بود. او در کوپا آمه‌ریکا 2007 به عنوان بهترین بازیکن جوان این جام نیز شناخته شد. البته مسی یک بار همراه تیم المپیک آرژانتین قهرمان المپیک 2008 پکن شد و این تنها قهرمانی این تیم با پیراهن تیم ملی کشورش به شمار می‌رود.

تیم ملی آرژانتین که در گروه دوم مسابقات قرار دارد، اولین بازی خود را 23 خرداد مقابل پاراگوئه در استادیوم لاپورتادا دلا سرنا انجام می‌دهد. گزارش کاملی از رقابت‌های کوپا آمریکا در صفحه 13 روزنامه امروز آمده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر