jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۴۳۰۸   ۱۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۸

یک مقام مسوول در وزارت امورخارجه آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که یک آمریکایی دربند در یمن روز دوشنبه آزاد و به پادشاهی عمان منتقل شده است.

آمریکایی زندانی در یمن آزاد شد

به گزارش رویترز عربی، این مقام آمریکایی مدعی شده است که هنوز چند آمریکایی دیگر در یمن در بازداشت انصارالله هستند.

این خبرگزاری همچنین افزود: آزادی شهروند آمریکایی در یمن با وساطت پادشاهی عمان صورت گرفته است.

برخی منابع خبری روز دوشنبه خبر دادند که هیاتی از انصارالله به درخواست آمریکایی ها به مسقط پایتخت عمان سفر کرده اند تا با آمریکایی ها برای برون رفت از بحران جاری یمن به راه حلی دست یابند.

فرانس پرس در گزارش روز یکشنبه خود به نقل از «راجح بادی» سخنگوی «عبدربه منصور هادی» رییس جمهور مستعفی و فراری یمن به صراحت آورده است: گفتگوهای بین حوثی ها (انصارالله) و هیات آمریکایی بنا به درخواست طرف آمریکایی انجام می گیرد.

وی افزود: هیات حوثی را صالح الصمد رهبری می کند؛ رییس دفتر سیاسی حوثی ها که چند روز پیش سوار بر هواپیمایی که آمریکایی ها تدارک دیده بودند وارد مسقط شد.

عمان اگر چه جزء کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است اما به ائتلاف سعودی ها برای حمله به یمن تن نداد و البته مسقط سابقه آشکاری در میانجیگیری گفتگوها بین ایران و آمریکا نیز دارد.

روزنامه واشنگتن پست هفته گذشته مدعی شده بود که حداقل چهار آمریکایی در بازداشت انصارالله یمن هستند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها